6 مرحله برای شروع کار فریلنسری چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

اگر به دنبال کسب درآمد از طریق کار فریلنسری هستید بهتر است قبل از شروع کار فریلنسری برنامه‌ریزی کنید، خیلی افراد با اشتیاق فراوان کار را شروع می‌کنند، در چند سایت عضو می‌شوند و به پروژه‌های کارفرمایان پیشنهاد می‌دهند. کار فریلنسری فقط پیدا کردن پروژه‌های کوتاه مدت به صورت آنلاین نیست. اگر با هدف‌گذاری و برنامه پیش بروید کار فریلنسری می‌تواند شما را به هدف بالاتری از کسب درآمد برساند. در ادامه ۶ مرحله پیشنهادی برای افرادی که قصد پیشرفت در کار فریلنسری دارند را مرور می‌کنیم.


. برای شروع کار فریلنسری قاطعانه تصمیم بگیرید

اولین و مهم‌ترین قدم برای شروع کار فریلنسری گرفتن تصمیم قاطع و پایبند بودن به آن است. این مرحله اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد، چون در شروع هر کاری قدم‌های ابتدایی سخت‌ترین قدم‌ها هستند. در کار فریلنسری پیشنهاد می‌شود تا دو ماه با پشتکار و قاطعانه تلاش کنید در این مدت تمام تلاش خود را برای ماهر شدن در جذب مشتری و بازاریابی انجام دهید. بدون تمرکز کافی،‌ عزم راسخ و پشتکار به سرعت امکان دارد عقب رانده شوید.

۲. مهارت‌های خود را پیدا کنید

 

در مرحله دوم باید چند سوال از خود بپرسید؛ من چه مهارتی دارم؟ چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ چه تخصصی می‌توانم یاد بگیرم؟ برای پاسخ دادن به این سوالات زیاد به خودتان سخت نگیرید. منظور از تخصص و مهارت، سطح بالایی از دانش و تجربه نیست. در بازار کار فریلنسری صدها نوع مهارت گوناگون مورد نیاز است و بعضی موارد به راحتی قابل یادگیری هستند.
برای مثال چند مهارت متداول را معرفی می‌کنیم، تولید محتوا به صورت نویسندگی، ویراستاری، طراحی وب، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، ترجمه، پژوهش و تحقیق، حسابداری، ساخت انیمیشن و ده‌ها مهارت دیگر. این موارد بیشترین پیشنهاد کار را دارند. حتی اگر هیچ کدام از این مهارت‌ها را ندارید یکی را انتخاب کنید و به سرعت آن را بیاموزید.

۳. در سایت‌های فریلنسری عضو شوید

 

به لطف اینترنت چندین وب سایت با هدف متصل کردن کارفرمایان و فریلنسرها به یکدیگر ایجاد شده است. برای شروع کار فریلنسری یک جستجوی ساده شما را به بهترین سایت‌های فریلنسری می‌رساند. سعی کنید در چند سایت عضو شوید، پس از مدتی متوجه خواهید شد کدام سایت مطابقت بهتری با مهارت شما دارد.
بعد از عضویت پروفایل خود را به خوبی درست کنید. نمونه کارتان را معرفی کنید. مهارت‌های خود را در آن بنویسید. مطمئن شوید برای کارفرماها قانع کننده هستید.

۴. حضور آنلاین خود را تقویت کنید

 

یک فریلنسر هم به بازاریابی نیاز دارد. یک قدم کلیدی بعد از شروع کار فریلنسری بازاریای و معرفی قوی خود در فضای مجازی است. برای مثال اگر شما یک طراح وب، نویسنده و یا ویرایشگر فیلم هستید بدون حضور داشتن در فضای مجازی هیچ کس از وجود شما خبردار نخواهد شد. پس باید با قدرت خود را در فضای مجازی تبلیغ کنید. در واقع شما باید یک برند شخصی برای خود بسازید. در شبکه‌های اجتماعی عضو شوید و نمونه کارهای خود را تبلیغ کنید. امروزه هرکسی که به دنبال کالا یا خدمتی باشد اول در اینترنت جستجو می‌کند. با حضور قوی در فضای مجازی مشتریان زیادی را به صورت مستقیم جذب خواهید کرد.

۵. برای خود شهرت و رزومه حرفه‌ای بسازید

 

این مرحله کاری نیست که در یک شب انجام شود و شاید چند سال طول بکشد. با ثبات در انجام با کیفیت کار و راضی کردن مشتریان خود از آن‌ها بخواهید تا نظراتشان را درباره شما بنویسند. هرچه شما در کار خود بهتر عمل کنید نظرات مشتریان هم مثبت‌‌تر خواهد بود. رزومه‌ای برای خود بنویسید و بعد از انجام هر کار جدید یا یادگیری مهارتی جدید آن را به رزومه خود اضافه کنید.

۶. کانال‌های ارتباط با خودتان را باز نگه دارید

 

اگر قرار باشد مهم‌ترین رمز موفقیت در کار دورکاری معرفی شود، آن رمز چیزی جز ارتباطات نیست. به زبان ساده تمام راه‌های ارتباطی مستقیم با خود را ایجاد کنید و آن را فعال نگه دارید. از ساده‌ترین راه‌ها مثل ایمیل، موبایل تا انواع پیام‌رسان‌ها و صفحات مجازی متداول مثل اینستاگرام، تلگرام و …
راه‌های ارتباط با شما باید به اندازه‌ای برای مشتری راحت و سریع باشد که با دیدن نمونه کار شما اگر خواست سفارش دهد یا سوالی بپرسد ساعت‌ها و روزها منتظر پاسخ نماند، به هرحال رقابت بسیار شدید است.

شروع کار فریلنسری همانطور که گفته شد در ابتدا دشوار است اما با ثبات قدم و پشتکار می‌توان جایگاه خوبی پیدا کرد. خوشبختانه در چند سل اخیر در ایران هم کار فریلنسری رشد و گسترش خوبی داشته است. بهتر است بدانید که کار فریلنسری و کسب درآمد از روش‌های آنلاین محدود به کشور نیست و اگر تخصص کافی دارید به راحتی می‌توانید از هر جای دنیا پیشنهاد کار قبول کنید.

موارد مرتبط

 • چگونه پروژه تعریف کنیم

  تعریف پروژه h 1

   جهت کاهش هزینه های نیروی انسانی و دسترسی سریع و آسان به اهدافتان: 

   

  به راحتی برای پروژه‌های خود نیروی مناسب استخدام کرده و از دانش و تخصص آنها بهره مند شوید

   

   اولین قدم تعریف درست پروژه یا کاری است که می خواهین متخخصان برایتان انجام دهند می باشد.  پس برای رسید آسان به اهدافتان، توضیحات زیر را دنبال کنید:

   

 • چگونه پروژه تعریف کنیم

  تعریف پروژه h 1

   جهت کاهش هزینه های نیروی انسانی و دسترسی سریع و آسان به اهدافتان: 

   

  به راحتی برای پروژه‌های خود نیروی مناسب استخدام کرده و از دانش و تخصص آنها بهره مند شوید

   

   اولین قدم تعریف درست پروژه یا کاری است که می خواهین متخخصان برایتان انجام دهند می باشد.  پس برای رسید آسان به اهدافتان، توضیحات زیر را دنبال کنید:

 • برنامه ریزی و کارهایی که می توانید در سال ۱۳۹۹ انجام دهید!!

  برنامه ریزی و کارهایی که می توانید در سال ۱۳۹۹ انجام دهید!!

  یکی از اقداماتی که معمولا اول هرسال انجام میدهیم یک برنامه ریزی سالانه است. امسال هم احتمالا برنامه هایی را ترتیب داده اید این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر برنامه شما هدف مند نباشد احتمال شکست در برنامه هایتان در پایان سال بسیار است.

  در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از کارهای قابل دسترس و ساده ای آشنا کنیم ، کارهایی که  عین سادگی می تواند تغییرات اساسی در زندگی شما ایجاد کند و شما را در ترتیب دادن یک برنامه هدفمند و درست کمک کند.

   

  claves marketing

   

 • مراحل تعیین قیمت برای فریلنسر‌ها

  مراحل تعیین قیمت برای فریلنسر‌ها

  تعیین قیمت یکی از چالش‌های اصلی فریلنسر‌ها به حساب می‌آید. اگر در تعیین قیمت خدمت ارائه شده‌ی خود به خوبی عمل کرده باشید، امکان موفق شدن شما بسیار بالا خواهد بود.

  به یاد داشته باشید که تعیین قیمت برای خدمات آنقدر‌ها هم آسان نیست، اگر قیمت مناسبی برای کاره‌ی خود در نظر نگیرید، قطعا پیامد‌های ناخوشایندی در انتظار شما خواهد بود. توجه داشته باشید یکی از مواردی که خریداران به بیشترین توجه را به آن دارند، قیمت کاره‌ی شما می‌باشد بنابراین شما نیز به عنوان فریلنسر باید توجه خاص و ویژه‌ای به آن داشته باشید. در گذشته به باید‌ها و نباید‌های قیمت گذاری خدمات برای فریلنسر‌ها اشاره کردیم، در اینجا قصد داریم ۵ مرحله‌ی قیمت گذاری که احتمالا برای فریلنسر‌ها  پیش می‌آید را با شما در میان بگذاریم:

  Price

   

   
 • بین فریلنسینگ و کارمندی ، کدام بهتر است؟

  بین فریلنسینگ و کارمندی ، کدام بهتر است؟

  پاسخ دادن به این سوال به هیچ عنوان ساده نیست. فریلنسینگ و کارمندی هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب بهترین گزینه کاملا به شخصیت و نوع کاری که می‌خواهید انجام بدهید، بستگی دارد.

  بنابراین برای اینکه در تصمیم‌گیری به شما کمک کنیم، در ادامه جنبه‌های مختلف فریلنسینگ و کارمندی را با هم مقایسه می‌کنیم. همچنین اگر به تازگی کسب و کاری را به راه انداخته‌اید، این راهنما می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

  امروزه با رشد فریلنسینگ و داغ شدن مقایسه‌ی فریلنسینگ با یک کار ثابت، بسیاری نمی‌توانند تقاوت میان فریلنسینگ و کارمندی را به خوبی درک کنند. به همین خاطر، در ابتدا به تعریفی ساده از این ۲ می‌پردازیم. افرادی که به صورت کارمندی فعالیت می‌کنند، برای یک شرکت به طور تمام وقت و با داشتن قرارداد کار می‌کنند که به طور منظم نیز حقوق خود را دریافت می‌کنند، در شرایطی که در فریلنسینگ رابطه‌ی رئیس و مرئوسی وجود ندارد و فریلنسر‌ها می‌توانند در آن واحد برای چندین مشتری کار ‌کنند.

  freelancer karmand