25 مهارت دورکاری که به سرعت در حال رشد هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تقریبا همه مردم به این نتیجه رسیده اند که دورکاری در مقایسه با کار ثابت گزینه بهتری است. انعطاف، استقلال و فرصت کسب پول بیشتر تنها بخشی از مزیت های دورکاری هستند، اما اگر در انتخاب مسیر دورکاری خود مردد هستید، در اینجا با استناد به اخبار روزانه کسب وکار،  25 مهارت دورکاری رو به رشد ارائه شده است.


 1 (2) 1380x380

1. طراحی تجربه کاربری

این روزها، کاربران وب سایت ها و نرم افزارها هر بار که از یک وب سایت بازدید می کنند و یا یک نرم افزار را دانلود می کنند، می خواهند تحت تاثیر واقع شوند. طراحان تجربه کاربری با ساخت محصولاتی که کاربری آسان دارند و تجربه کاربران را ارتقا می دهند، به این مهم دست پیدا می کنند.

2. توسعه ASP

شرکت ها برای ویرایش و تغییر صفحات وب سایت خویش به این دسته از توسعه دهندگان وب نیاز دارند. چرا که ASP به موازات HTML5 اجرا می شود. سایر مسئولیت ها مشتمل بر ایجاد سوال در انجمن ها، فراهم کردن امنیت و دسترسی به پایگاه های داده می شود.

3. توسعه Shopify

این توسعه دهندگان می توانند برای پلتفرم محبوب تجارت الکترونیکShopify، نرم افزار و وب سایت تولید کنند.

4. ویراستاری زبان انگلیسی

یک ویراستار معمولا متون را می خواند تا از نبود غلط املایی، گرامری و تایپی اطمینان حاصل کند.

5. تولید محتوا و سئو

نویسندگان محتوا و سئو به وب سایت ها و برندها کمک می کنند تا قابلیت رویت خود را در موتورهای جست وجویی همچون گوگل و بینگ ارتقا دهند، که این کار شامل بهینه سازی کلمات کلیدی و سایر فعالیت ها می شود.

6. عکاسی

مسلما تلفن همراه همه افراد دوربین دارد. اگرچه تقاضا برای عکاسان در رسانه های سنتی از بین رفته است، اما هنوز هم میزان تقاضا برای عکاسان تجاری بسیار بالا است. در حقیقت این میزان افزایش تقاضا از سال 2014 تا به حال برابر با 37.2درصد بوده است.

7. انیمیشن

این افراد خلاق برای بازی ها، فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و آگهی های تبلیغاتی نقاشی می کشند. بازار دیجیتال نیاز به انیماتورها را هدایت کرده و اکنون این افراد می توانند برای برندها آیکون و اینفوگرافی طراحی کنند.

8. دستیار مجازی

صاحبان کسب وکار، مدیران و کارآفرینان برای مدیریت امور خود همچون پاسخگویی به ایمیل ها و برنامه ریزی برای قرارهای ملاقات از دستیاران مجازی ای که به شکل دورکاری فعالیت می کنند، کمک می گیرند.

9. هدایت جریان فروش

هدایت کنندگان جریان فروش مسئول هدایت مشتریان بالقوه، کیفیت نگاری و ایجاد مجراهای فروش جدید برای برندها و شرکت ها هستند و برای این کار از واسطه هایی همچون ایمیل و رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

10. جمع آوری داده

این شغل که به عنوان جذاب ترین شغل قرن 21 شناخته شده است، شامل تحلیل داده های وسیع و پیش بینی رویه ها می شود.

11. بازاریابی در شبکه های اجتماعی

برندها و شرکت ها اهمیت حضور آنلاین را به خوبی درک می کنند، از همین رو به دنبال افراد حرفه ای بوده تا بتوانند در شبکه های مجازی کمپین هایی قوی داشته باشند.

12. ویرایش ویدئو

ویرایش کنندگان ویدئو اشتباهات را اصلاح کرده و فایل های صوتی و گرافیکی را اضافه می کنند. آنها در واقع می خواهند مطمئن شوند که یک داستان با کلیت خط روایی همسانی دارد. با افزایش رویکرد برندها به ساخت محتوا، خصوصا محتوای ویدئویی، تعجبی نیست که این صنعت رشد چند برابری خواهد داشت.

13. توسعه وردپرس

از آنجایی که تمام کسب و کارها نیازمند وبلاگ هستند، تعجبی نیست که این مهارت که به واسطه آن می توان برای صفحات وب افزونه ایجاد کرد، رو به رشد خواهد بود.

14. توسعه AngularJS

با این مهارت می توانید واژگان HTML را بسط داده و برای رایانه و تلفن همراه، نرم افزارهای تحت شبکه بسازید. از آنجایی که این قالب مختص صفحات وب پویا است، میزان تقاضا برای این مهارت رو به افزایش است.

15. توسعه جاوا

این توسعه دهندگان می توانند نرم افزارهای تحت شبکه پیچیده ای ایجاد کنند. جاوا علی رغم اینکه 20 سال سن دارد، برای بسیاری از پروژه های منبع باز حکم بنیان را دارد. بنابراین میزان تقاضا برای این مهارت رو به کاهش نخواهد بود.

16. مهارت صوت

اگرچه به مدت چندین دهه، مهارت های گویندگی پرطرفدار بوده است، اما حرکت سریع به سوی دنیایی دیجیتال میزان نیاز به گویندگان دورکار را بیش از هر زمان دیگر ایجاد کرده است. از جمله این مهارت ها می توان به گویندگی، خواندن کتاب های صوتی، دوبله، آموزش از راه دور، دیالوگ انیمیشن و صداگذاری برروی بازی های ویدئویی اشاره کرد.

17. حسابداری

اگرچه نرم افزارهای حسابداری بسیاری در دسترس هستند اما همچنان برای درک داده های آماری مربوط به مالیات ها و اظهارنامه ها به وجود حسابداران دورکار نیاز است و همین امر این مهارت را محبوب نگاه می دارد.

18. توسعه اندروید

هیچ تعجبی نیست. همه تلفن همراه هوشمند داشته و جهان به افرادی نیاز دارد تا برای سیستم عامل اندروید نرم افزار طراحی کنند.

19. توسعه iOS

همچون مهارتی که در بالا ذکر شد، کاربران اپل نیز به برنامه های جدید نیاز دارند.

20. مهندس برق

همانطور که در اخبار روزانه کسب و کار اشاره شد، با رشد بازار اینترنت اشیا، شرکت ها و کارآفرینان برای ایجاد اتصال میان دستگاه های مختلف به مهندسان برق نیاز خواهند داشت.
21. Zendesk

Zendesk یک شرکت نرم افزاری روبه رشد در حوزه خدمات مشتریان است. در این سامانه می توانید تجربیات تیم و مشتریان تان را با گذاشتن محصولاتی در API های موجود، نرم افزارها و SDKهای همراه ویرایش نمایید.

22. MongoDB

این مورد یک پایگاه داده سندمحور پلتفرم منبع باز است که با عنوان پایگاه داده NoSQL شناخته می شود. Adobe، eBay، LinkedIn، Foursquare و Shutterfly با این پایگاه داده دنبال و بررسی می شوند. پس به مهارت کار با این ابزار به این زودی ها منسوخ نخواهد شد.

مطلب مرتبط: 20 شغل برتر فریلنسری

23. تجسم داده

همان طور که پیش تر اشاره شد، داده های گسترده بسیار اهمیت دارند. تجسم داده به افراد کمک می کند تا این اطلاعات را درک کرده و آن را به محتوای بصری تبدیل کنند.

24. اتوکد

با این مهارت می توانید نسخه هایی دوبعدی و سه بعدی را شبیه سازی کنید. شایان ذکر است که محتوای بصری محبوب است، پس این مهارت ارزشمند است.

25.طراحی سه بعدی

طراحان دورکاران یکی از موفق ترین مهارت های ممکن را دارند. با افزایش پیشرفت فناوری هایی همچون چاپ سه بعدی این مهارت بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا خواهد کرد.

حال که می دانید تقاضاها به سمت چه مهارت هایی میل می کنند، دست به کار شده و توانایی های خویش را ارتقا دهید و مهارت های دورکاری موجود در بازار را هم بررسی کنید.

موارد مرتبط

 • با تغییرات نیروی کار در نسل جدید آشنا شوید ۲۰۱۸

  طی دهه های اخیر، تکنولوژی تغییرات بسیار زیادی را در زندگی روزمره ی ما ایجاد کرده است. تکنولوژی؛ کار کردن، معاشرت و حتی خرید های روزانه ی ما را کاملا تغییر داده است. از آنجایی که نسل جدید بوجود آورنده این تغییرات هستند، بنابراین بزرگترین بهره برداران آن هم به حساب می آیند. به خاطر افزایش ارتباط و ورود تلفن های هوشمند، تبلت ها و شبکه های اجتماعی در رسانه ها، محیط های کاری نیز در خلال این تحول عظیم، به همان اندازه دگرگون شده است.

   طرفداران نسل تکنولوژی بسیار بی تاب هستند و می خواهند تجربیات زیادی را کسب کنند. اشتغال به یک کار، حضور در یک محیط کاری ثابت، اشتغال در یک زمینه ی کاری و یا کار کردن در یک شرکت، آن ها را خسته می کند. بسیاری از این کارکنان کار کردن در محلی خارج از شرکت را انتخاب می کنند، بنابراین کار کردن از راه دور و یا انجام فعالیت های کامپیوتری خارج از محیط اداری طرفداران زیادی دارد. برخی شرکت ها حتی معتقدند که کارکنانی که خارج از محیط اداری مشغول فعالیت هستند، کارآمدتر از کارکنان ثابت اداره می باشند. قبل از دوره ی رکود سال ۲۰۰۸، وقتی بسیاری از شرکت ها کارکنان خود را تعلیق کردند، اشتغال کامپیوتری به عنوان بهترین گزینه جایگزین شد. اشتغال کامپیوتری به افراد اجازه می دهد تا هر جا که می خواهند حضور داشته باشند و با این شرایط طبق برنامه ی خودشان کار کرده و وظایف کاری خود را انجام دهند.

   

  دسترسی به رسانه های اجتماعی در اداره مفید است ؟

  برخلاف باور عوام، وب گردی در اداره و دسترسی به رسانه های اجتماعی به طور قابل توجهی روند بازدهی را افزایش داده است. نسل وابسته به تکنولوژی، به خاطر ظهور و راحتی استفاده از تکنولوژی جدید، قادر به انجام چند کار به طور همزمان حتی بهتر از نسل قبل بوده اند. معیارهای بالای زندگی، بسیاری از افراد جوان را برای کسب درآمد بیشتر و کار هوشمندانه تشویق کرده است.

  با پیدایش اینترنت، راه های جدیدتری برای شروع کارها پدید آمد. نسل جدید علاوه بر کارهای روزانه ی خود، برای تفریحات مختلف نیز از تکنولوژی استفاده می کنند. بیشتر افراد این نسل خودشان را برای مدتی طولانی در کار مشغول نمی کنند و در کنار کار، به تفریح نیز می پردازند.

   

 • تحولات تکنولوژی و فناوری های دیجیتال و آینده شغل ها

  کمتر از 10درصد مشاغل در معرض تهدید روبات ها، هوش مصنوعی و تکنولوژی هایی هستند که با اینترنت در ارتباطند. اما طبق پیش بینی شورای سیاست گذاری استخدام در فرانسه از هر دو نفر یکی شانس این را دارد که در زمینه شغلی تغییر کند.


  روباتیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا یا کلان داده ها: شورای سیاست گذاری استخدام نبرد سختی را آغاز کرده و قصد دارد تاثیر این تکنولوژی های به روز را در بازار کار کم کند. اما چه تعداد مشاغلی در حال نابودی هستند؟ کدام شغل ها قرار است بمانند اما محتوای آنها تغییر کند؟ چه شغل هایی قرار است تغییر کنند یا حداقل نیروی کار لازم برای آنها تغییر کند؟

  697 16 4b

  شورا این پرسش ها را به این صورت پاسخ می دهد: کمتر از 10درصد شغل ها در این تحقیق ارائه شده اند زیرا این شغل ها به طور جدی دارای ویژگی هایی هستند که حساسیت آنها را بیشتر کرده است. درست مانند سازمان همیاری و توسعه اقتصادی فرانسه که پیش از این به رقمی معادل 9درصد رسیده بود.

  به همین دلیل این شورا سناریوی سیاه روبات ها و نرم افزارهایی را که قرار است جای انسان ها در کارشان بگیرند رها کرده و می گوید تنها بخش اندکی از مشاغل موجود نشانه ای از اتوماتیک شدن در سطح بالا را دارند. شورا به این نتیجه رسیده است که حتی اگر این رقم کمتر از 10درصد به طور کلی 1، 49میلیون شغل را در نظر گرفته باشد، این رقم معادل 2، 6 میلیون نیروی فعال است.

  از هر دوشغل مورد بررسی تقریبا یک شغل قابلیت تغییر را دارد

  این تفاوت به خوبی نشان می دهد که خوب فهمیدن و متوجه شدن این مسئله کار آسانی هم نیست. اگر تحقیقات شورای سیاست گذاری را که در تحلیل های خود بسیار فراتر می رود در نظر بگیریم، شغل هایی که بیشتر درگیر این مسئله هستند تنوع زیادی دارند. در رأس این دسته بندی ها عوامل خدمات و نگهبانی ها (320.215، کارگرانی که درواحدهای صنعتی مشغول به کارند (95.545) و حتی کارگرانی که شغل آنها در قسمت های اداری وتعریف شده نیست (86000) قرار دارند.

  نتایج حاصل از این تحقیق نشان می دهد عوامل خدماتی با رقم 21 درصد در معرض بیشترین تهدید به وسیله روبات ها هستند و کارگران ساختمانی با رقم تنها 3درصد کمتر از شغلی در معرض تهدید قرار دارند. و در این میان راننده ها، خدمتکاران خانگی و نظافت منزل با درصدهای متفاوت 5درصد و 4درصد قرار می گیرند.

  با بررسی این ارقام شورا به نتیجه رسیده است که از هر دو شغل مورد نظر یکی از آنها قابلیت تغییر به وسیله روبات ها و فناوری دیجیتال را دارد. اما ایده از بین رفتن ناگهانی بسیاری از مشاغل هنوز درحد فرضیه باقی مانده است اما با پیشرفت های اخیر و اختراعات آینده عملی شدن این فرضیه غیرممکن هم نیست.

  بنابراین لازم است از این به بعد به شغل هایی هم که توانایی اتوماتیک شدن را دارند فکر کنیم. در زمان حاضر لازم است مشاغلی را ایجاد کنیم که بتوان آنها را در تکنولوژی های روز مانند روباتیک و فناوری دیجیتال وارد کرد. اما بررسی ها نشان می دهد هنوز هم درک تاثیرات غیرمستقیم مرتبط با تولید و اختراعاتی که در زمینه تولید انجام می شود کار آسانی نیست.

  آیا تکنولوژی خطر بیکاری را در پی دارد؟

  شرایط کنونی ایجاب می کند از تحلیل هایی که همه روزه در بحث های عمومی انجام می شود کمی دور شویم زیرا در این بحث ها نه مسئله از بین رفتن شغل ها و نه اینجاد مشاغل جدید مطرح نمی شوند و حتی بسیاری از شغل ها نادیده گرفته می شوند زیرا این مباحث تنها تحلیل را به وسیله شغل وحرفه مورد نظر و به صورت کلی انجام می دهد.

  اختراعات اغلب وظایف و نوع کاری را که همیشه انجام می شده کنار می زند و شغل را به طور کلی از بین نبرده و تحت تاثیر قرار نمی دهد. تحقیقات شورای سیاست گذاری به این مسئله تاکید دارد که کمتر از 10 درصد مشاغل همه آسیب پذیری ها را همان گونه که تهدید می شوند در خود دارند.

  برای بیان این درصد رقم دقیقی درنظر گرفته نشده زیرا شک و تردید ها بسیار زیاد بوده است. برای انتشار یک تکنولوژی نمی توان زمان دقیقی تعریف کرد و مسئله این است که یک شغل می تواند در معرض تهدید باشد اما ممکن است تا 10سال آینده به همین صورت موجود به آن نیاز داشته باشیم.

  اما از طرفی نیز لازم است متوجه این مسئله باشیم که موج فعلی اختراعات ممکن است به تدریج کار خود را کرده و نوع عملکرد شغل را تغییر دهند. از این مسئله می توان به این نتیجه رسیدکه در شرایط کنونی افزایش توانایی ها بیش از هر زمان دیگری ضروری است.

  اما شرایط در بین دو نقطه سیاه و سفید قرار ندارد، بلکه اکثر شغل های شناخته شده پیش از این تغییرات خود را آغاز کرده و به طور قابل ملاحظه ای از نظر محتوایی تغییر کرده وهمچنان در حال تغییرند. دغدغه کنونی ما باید همراهی با این موج عظیم تغییرات و افزایش توانایی ها و قابلیت های مان و همچنین تغییر آنها باشد. این تغییرات را می توان نوعی آمادگی برای یک شغل جدید دانست.

  آیا می توان شغل هایی را که قرار است در آینده ایجاد شوند پیش بینی کرد؟

  پیش بینی شغل هایی که قرار است در آینده به واسطه فناوری ها و تکنولوژی های جدید به وجود بیایند، کار بسیار سختی است. درزمینه فناوری دیجیتال، روباتیک یا هوش مصنوعی لازم است این ماشین ها و وسایل جدید را به کار بگیریم و همچنین از مشاغلی که به طور غیرمستقیم با این تکنولوژی ها، اختراعات و تولیدات جدید در ارتباط هستند غافل نشویم.

  با آنکه این جنبش و حرکت جدید هنوز آنچنان رشد نکرده و در دنیای کار مطرح نشده است اما لازم است هریک از ما و هر فرد شاغلی خود را هرچه سریع تر با این موج جدید همراه کند. تعداد شغل هایی که پیش بینی می شود در آینده به وجود  آید بستگی به شیوه ای دارد که فعالان اقتصادی، عموم مردم وشهروندان به کار می گیرند تا این دوره وسیع تغییرات و انتقال مشاغل را مدیریت کنند. پایین ترین رقمی که می توان برای این تغییرات در نظر گرفت تغییر یک شغل از هر دو شغل موجود در شرایط کنونی است.

  در حال حاضر شرکت ها و ادارات به خوبی توسعه و فراگیری دیجیتال را در بازار کار درک کرده و از نتایج آن باخبرند. طبق مطالعات اخیر، 74 درصد مدیران شرکت ها در فرانسه تصمیم دارند در سه سال آینده کارهای شرکت را به صورت دیجیتال انجام داده و از تکنولوژی های جدید برای پیشرفت کار و کاهش نیروی انسانی استفاده کنند. تغییرات دیجیتال به چشم مدیران شرکت ها به عنوان منبعی برای بهتر شدن کارهای اجرایی دیده می شود.

  فناوری دیجیتال همچنین شرایط جدیدی را برای مدیران شرکت ها ایجاد می کند تا در محیط کاری خود فعالیت های تازه ای را آغاز کرده و عملکرد شرکت خود را تغییر دهند. این تغییرات با ایجاد فضای جدید کاری و تغییر عادت های همیشگی در محیط کار می تواند باعث پیشرفت و تغییر عملکرد مدیران شرکت شود. بنابراین لازم است هرفرد در هر سمت و شغلی که دارد تغییراتی را در خود ایجاد کرده، عادت های همیشگی خود را تغییر دهد و با این موج جدید تکنولوژی همراه شود.

 • دیجیتال نومد

  تا به حال واژه‌ی دیجیتال نومد به گوشتان خورده است؟ امروزه فارغ‌التحصیلان جوان و دانشجویان با گزینه‌های شغلی متنوعی روبرو هستند. پیش از این کاملا طبیعی بود که یک شخص تمام عمر کاری خود را در یک شرکت بگذراند، اما امروزه اغلب مسیرهای شغلی بیش از یک شغل است و یک نفر در طول مسیر شغلی خود چندین شغل عوض می‌کند. علاوه بر این که می‌خواهید چه کاری انجام دهید، یک تصمیم دشوار دیگر نیز باید گرفته شود، اینکه کجا می‌خواهید این کار را انجام دهید. در اینجا برای بعضی از افراد گزینه‌ی جذاب شغل‌های دیجیتال نومد (digital nomad) وجود دارد.

  کار کردن در وبسایت ها و اپلیکیشن ها

  با وجود در دسترس بودن اینترنت تقریبا در سراسر جهان، راحت‌تر از هر زمان دیگری می‌توان از هر نقطه از جهان می‌توان از طریق وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌ها کار کرد. پیشگامان این شیوه‌ی زندگی در واقع همان نومدهای دیجیتالی هستند. آن‌ها کارآفرینان آنلاین، فریلنسرها و دورکارانی هستند که در جهان پرسه می‌زنند و با لپتاپ خود کار می‌کنند. آن‌ها آزادند از هر نقطه از جهان که به اینترنت دسترسی دارند، کار کنند.

  اما اگر نمی‌دانید دیجیتال نومد واقعا چه کاری انجام می‌دهند و محبوب‌ترین شغل‌های نومدهای دیجیتالی چیست و چگونه می‌توانید یک دیجیتال نومد شوید، با ادامه مقاله همراه ما باشید.

  چگونه یک دیجیتال نومد شویم؟

  اگر از تصاویری که بعضی از افراد به وسیله موبایل یا دوربین خود از مناطق گرمسیری، در دامنه‌های کوهستانی پوشیده از برف یا از بیابان منتشر می‌کنند، شگفت زده می‌شوید. ممکن است با خودتان فکر کنید، چگونه شما  هم می‌توانید از سراسر جهان کار خود را انجام دهید. ای موضوع به پیشینه، تجربه و وضعیت شغلی شما بستگی دارد، اما چند را برای ورود به این مسیر و تبدیل شدن به دیجیتال نومد وجود دارد.

  اگر شما شغلی دارید که به طور کامل یا بخش از آن را به صورت آنلاین انجام می دهید، می‌توانید تحقیق کنید آیا شرکتی که برایش کار می‌کنید سیاست دورکاری یا فرستادن نیرو به مناطق مختلف را دارد یا نه. اگر برای اولین بار است که شما و شرکت قصد دارید به صورت دورکاری همکاری کنید قبل از اینکه به سفر دور بروید، چند ماه را به صورت آزمایشی و از خانه کارهای خود را انجام دهید، تا شما و رئیستان بیشتر به این شرایط آشنا شوید و اعتماد به نفس بیشتری برای دورکاری واقعی داشته باشید.

  فریلنسرها و افرادی که به صورت آزاد کار می‌کنند، معمولا مزیت بزرگی برای تبدیل شدن به دیجیتال نومد دارند چرا که می‌توانند تصمیم بگیرند هر روز از کجا کارشان را انجام دهند. برای مثال یک نویسنده فریلنسر می‌تواند از یک رستوران در امریکا یا یک کافه در هنگ کنگ کار خود را انجام دهد و مقاله خود را به برای رئیسش در هر نقطه از جهان ارسال کند. توجه داشته باشید موارد لجستیکی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید، مانند افق زمانی متفاوت شما با مشتریانتان، ابزارهای ارتباطی، هماهنگی پرداخت‌های بین‌المللی اما همه‌ی این مسائل قابل حل هستند. اگر در حال حاضر فریلنسر هستید برای تبدیل شدن به یک دیجیتال نومد در موقعیت عالی قرار دارید.

  با لپتاپ خود صمیمی شوید. لپتاپ یکی از پیش نیازهای سبک زندگی دیجیتال نومد است. فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد که انجام آن‌ها به صورت کامل از راه دور  و از هر نقطه از جهان امکان پذیر است.

  اما اگر فریلنسر نیستید و شغل فعلی شما هم به صورتی است که انجام آن به صورت آنلاین اماکن پذیر نیست، برای به دست آوردن یک سبک زندگی دیجیتال نومد بهتر است شغل خود را عوض کنید، فریلنسر شوید یا کسب و کار خودتان را ره بیندازید.

  ساده‌ترین راه برای شروع کار کردن به صورت فریلنسری پیوستن به پلتفرم‌های فریلنسینگ مانند iradesk  است.

  کسب و کار مستقل خود را شروع کنید. هزاران کارآفرین در جهان وجود دارند که همواره در حال سفر هستند و کسب و کار خود را هم اداره می‌کنند. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های بزرگ به صورت کلی یا جزئی از تیم‌های دورکاری استفاده می‌کنند، از جمله؛ Automattic (سازندگان وردپرس)، Buffer و Mozilla. همچنین شرکت‌های دیگر نیز به دنبال مزایای استفاده از دورکاری هستند تا بدون نیاز به بزرگ‌تر کردن محل کار بتوانند کسب و کار و پرسنل خود را افزایش دهند.

  بهترین مشاغل برای سبک زندگی دیجیتال نومد

  برنامه نویسی

  با واضح ترین مثال شروع می‌کنیم. بدون شک بسیاری از کسانی که سبک زندگی دیجیتال نومد را برای خود انتخاب کرده‌اند از برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان صفحات وب هستند. اگر مشاغل دورکاری را جستجو کنید بدون شک به تعداد زیادی فرصت شغلی توسعه دهنده وب برخورد خواهید کرد. مزایای برناهه نویسی قابل کتمان نیست، حقوق خوب و امکان کار از هر نقطه از جهان.

  طراحی صفحات وردپرس

  اگر شما ذوق و سلیقه خوبی برای طراحی دارید و نمی‌خواهید خیلی خود را درگیر کدنویسی کنید، می‌توانید طراح سایت شوید. با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند WordPress می‌توانید با کمترین مهارت و تخصص در کدنویسی وبسایت‌های زیبایی برای مصارف شخصی یا تجاری طراحی کنید.

  بازاریابی

  بسیاری از دیجیتال نومدها در شاخه‌های مختلفی از بازاریابی فعالیت می‌کنند. کسب و کارها متوجه شدند، بازاریابی دیجیتالی یا همان دیجیتال مارکتینگ برای موفقیت در کسب و کار ضروری است به همین دلیل فرصت‌های شغلی زیادی در این زمینه وجود دارد. بسیاری از مشاغل بازاریابی دیجیتال به راحتی از طریق دورکاری قابل انجام است. بازاریابی ایمیلی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا از جمله مهمترین مشاغل بازاریابی هستند.

  طراحی گرافیک

  ذهن‌های خلاق هم به اندازه ذهن‌های فنی قابلیت انجام مشاغل دورکاری را دارند. طراحی گرافیک یا هر نوع دیگری از طراحی مشاغل مناسبی برای تبدیل شدن به دیجیتال نومد هستند. شما به عنوان یک طراحی می‌توانید از هر نقطه از جهان و از طریق اینترنت با مشتریان خود در ارتباط باشید. سفر به مناطق مختلف می‌تواند منبع الهام برای طراحی‌های شما هم باشند.

  مربی گری و مشاوره

  برای کسانی که در زمینه خاصی تجربه دارند، تبدیل شدن به مشاور یا مربی یک گزینه مناسب است. نیازی نیست شما ۲۰ سال در زمینه خاصی تجربه داشته باشد، همین که در زمینه خاصی کار موفقی انجام داده باشد کافی است تا بتوانید دیگران را راهنمایی کنید. برای مثال اگر در تبلیغات فیسبوکی مهارت دارید می‌توانید یک مشاور متخصص در این زمینه شوید.

  ترجمه

  وقتی به مشاغل دورکاری فکر می‌کنیم شاید شغل مترجمی در وهله اول به ذهنمان نرسد اما فراموش نکنید این شغل کاملا مناسب دورکاری و زندگی مستقل است. بسیاری از مترجم‌ها با سازمان‌های مختلف همکاری می‌کنند، به این ترتیب می‌توانند برنامه‌های کاری خود را طوری تنظیم کنند که هیچ گاه بیکار نباشند.

  نویسندگی

  از قرن‌های گذشته نویسندگان عادت داشتند سراسر جهان را بر پیدا کردن داستان‌ها و اتفاقات جالب بگردند. نویسندگی شاخه‌های زیادی مانند، نویسندگی محتوا، وبلاگ نویسی، کپی‌ رایتینگ، سفرنامه نویسی، روزنامه نگاری و نوشتن کتاب‌های الکترونیکی است. همه‌ی این شاخه‌ها برای داشتن سبک زندگی دیجیتال نومد مناسب بوده و از طریق دورکاری قابل انجام هستند.

  ویراستاری

  درست مانند نویسندگی، ویراستاری هم یک شغل عالی برای سبک زندگی دیجیتال نومد است. هر روزه محتوای بیشتری در جهان منتشر می‌شود و نیاز بیشتری به ویراستارها احساس می‌شود. اگر شما در حوزه خاصی مانند حقوق یا عوم مختلف تخصص دارید ویراستاری یک فرصت مناسب است چرا که به این ترتیب رقبای کمتر و حقوق بیشتری خواهید داشت.

  آموزش

  یکی دیگر از شغل‌هایی که شاید برای داشتن سبک زندگی دیجیتال نومد به آن فکر نکرده باشید، شغل آموزگاری یا تدریس خصوصی است. فرصت‌های تدریس زیادی از تدریس زبان انگلیسی و فرانسوی گرفته تا  شیمی و فیزیک در سطح اینترنت وجود دارد و بسیاری از موسسات آموزشی به دنبال معلم‌های فریلنسر هستند تا برای تدریس خصوصی آنلاین از آن‌ها استفاده کنند.

  دستیار مجازی

  اگر به سازماندهی کردن کارها و اداره برخی امور علاقه دارید، دستیار مجازی یک گزینه شغلی عالی برای شما محسوب می‌شود. برای اینکار لزوما نیازی نیست تخصص خاصی داشته باشید، بلکه وظیفه شما تنها هماهنگی برخی امور است که مدیر شما زمان کافی برای اداره‌ی آن‌ها ندارد. اگرچه شما تخصصی داشته باشید می‌توانید از تخصص و مهارت خود بهره ببرید و حقوق بیشتری دریافت کنید.

  عکاسی و فیلمبرداری

  عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتواهای تصویری جالب ضمن اینکه علاقه‌مندان زیادی در سطح اینترنت دارد یک شغل عالی برای تبدیل شدن به دیجیتال نومد است. شما می‌توانید از طریق دورکاری آثار تصویری و ویدئویی تولید کنید، ویدئوها را ویرایش کنید و از طریق کارآموزی برای موسسات ویدئوها و تصاویر خام تهیه کنید. شما می‌توانید تنها با داشتن یک لپتاپ و نرم‌افزارهای ویرایش تصاویر وارد این عرصه شوید و با استعداد و خلاقیت خود کارهای خارق‌العاده تولید کنید و درآمد خوبی کسب کنید ضمن اینکه نیازی نیست همیشه در یک جا ساکن باشید و برای تولید آثار بهتر و جذاب‌تر دائما در سفر هستید.

 • فریلنسر کیست و کار فریلنسینگ چگونه است؟

  کار کردن در یک اداره با ساعات کاری مشخص در دنیای امروز رفته رفته جای خود را به دورکاری یا فریلنسینگ داده است. نسل امروز ترجیح می دهد به جای این که یک کارمند به صورت سنی باشد، فریلنسر شود. اما دقیقا فریلنسر کیست و کار فریلنسینگ چگونه است.


  .فریلنسر کیست ؟

  فریلنسر یک فرد حرفه‌ای است که هم‌زمان به یک یا چند مشتری بدون این که منحصرا تعهدی به هر کدام از آن‌ها داشته باشد خدمات خودش را ارائه می‌دهد. فریلنسرها خدمات متنوعی ارائه می‌دهند و کار آن‌ها می‌تواند به شکل‌های مختلفی باشد. کار فریلنسینگ هم شیوه کار و کسب درآمد افراد فریلنسر است که به طور معمول به دورکاری یا آزادکاری معنی می‌شود.

  فریلنسرها می‌توانند هر کاری که یک کسب و کار به آن نیازمند است انجام بدهند که شامل بازاریابی و نویسندگی تا پشتیبانی فنی و مالی می‌شود. امروزه، فریلنسرها مهارت‌های تخصصی در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، تولید محتوا و تبلیغات کسب کرده‌اند.

  برخی از فریلنسرها این توانایی را دارند که برای کسب ‌و کارها مقاله‌ها و پست‌هایی که به برنامه‌نویسی وب و طراحی گرافیک نیازمند است آماده کنند. همچنین فریلنسرها خدمات حسابداری هم ارائه می‌دهند. در سال‌های اخیر برخی مشاغل مثل وکیل‌ها یا حتی پزشک‌ها هم در وقت آزاد خود به صورت فریلنسینگ کار می‌کنند.

  برای این که بهتر بدانیم فریلنسر کیست ، باید با مفهوم فریلنسینگ آشنا شویم.

  فریلنسینگ چیست ؟

  فریلنسینگ اخیرا تبدیل به یک انتخاب شغلی محبوب شده است. اتحادیه فریلنسرها گزارش می‌دهد که بیش از ۵۵ میلیون آمریکایی یا ۳۵٪ از نیروی کار آمریکا به کارهای فریلنسیگ مشغول هستند و در مجموع درآمدی حدود یک تریلیون دلار در سال به دست می‌آورند.

  مزایای فریلنسینگ چیست ؟

  فریلنسینگ با مزایای زیادی همچون انتخاب برنامه و ساعت کاری خودتان، تصمیم‌گیری در مورد داشتن یک کار پاره‌وقت یا تمام‌وقت همراه است. علاوه بر این موارد، بدیهی است که می‌توان به مزایای زیر هم اشاره کرد.

  کنترل بیشتر

  فریلنسینگ اجازه می‌دهد تا کنترل بیشتری بر خروجی داشته باشید و همچنین به تولیدکننده کمک کنید تا کنترل سخت‌گیرانه‌تری بر محصولات و خدمات خود داشته باشد. فریلنسینگ عبارت است از بستن یک قرارداد مستقل با فریلنسر تا بر محصول نهایی کنترل داشته باشد.

  درآمد بیشتر

  فریلنسینگ یک کسب و کار ریسکی منحصر به فردی است که در آن محصولاتی برای یک مشتری خاص ایجاد می‌شود و و وظیفه فریلنسر این است که تمرکز ویژه‌ای بر کار خود داشته باشد. فریلنسرها‌ بیشتر از یک کارمند معمولی پول به دست می‌آورند؛ به همین دلیل که یک فریلنسر کار یا مزیت خاصی ارائه می‌دهد که توسط یک کارمند معمولی نمی‌تواند انجام شود.

  محدود نبودن به مکان

  یکی از مزیت‌های مهم کار فریلنسینگ عدم محدودیت مکانی است. وقتی شما می‌توانید خدماتی را به صورت اینترنتی به کارفرمایان ارائه کنید دیگر مهم نیست که مشتری شما در شهر شما باشد یا در یک کشور در آن طرف دنیا.

  برنامه‌های کاری فریلنسرها چگونه است؟

   برای این که بهتر بدانیم فریلنسر کیست و کار خود را چگونه انجام می‌دهد باید بدانیم برنامه کاری او به چه صورت است.فریلنسرها برنامه کاری منسجم و ثابتی ندارند. برنامه کاری آن‌ها توسط خودشان تنظیم می‌شود یا با توجه به حجم کاری که انجام می‌دهند برنامه‌ریزی می‌کنند. فریلنسرها برخلاف کارمندان بر زندگی روزانه خود کنترل دارند.

  فریلنسرها به این شناخته شده هستند که برای مشتری‌های خاصی مدت زمان طولانی کار می‌کنند که این کار می‌تواند شامل نوشتن و انتشار مقالات چندین بار در هفته باشد. با این حال، برخی از کارهای فریلنسینگ مثل طراحی وب‌سایت فقط برای یک دوره کوتاه مدت است. هنگامی‌که وب‌سایت طراحی و آماده شود، فریلنسر دستمزد خود را دریافت می‌کند و کار بعدی خود را برای یک مشتری متفاوت آغاز می‌کند.

  چگونه کار خودمان را به عنوان فریلنسر آغاز کنیم؟

  قبل از آغاز به  کار فریلنسینگ، باید بدانید فریلنسر کیست ؛ پس از آن به عنوان یک فریلنسر اگر مهارت یا خدماتی داشته باشید که مشتریان به آن نیازمند هستند، می‌توانید کار خودتان را سریع آغاز کنید. برای این که بتوانید کار خودتان را به عنوان فریلنسر شروع کنید باید بفهمید که این مهارت با کدام صنایع مرتبط و متناسب است. هنگامی که گام اول را به موفقیت گذراندید، روی مرحله بعدی متمرکز شوید که پیدا کردن اولین مشتری است.

  ایجاد یک وب‌سایت معروف یا ارتقا پروفایل لینکدین و رزومه‌ می‌تواند موثر باشد. در دنیای ارتباطات امروز، این دو عرصه اول مورد بررسی قرار می‌گیرند تا بتوانند اطلاعاتی از یک حرفه‌ای کسب کنند. ارتباطات از طریق محدوده‌هایی که شناخته شده هستند، همانند همکاران قدیمی و محافل حرفه‌ای‌ها یا فرم‌های ارجاع شده از طرف دوستان مشوق یا آنلاین از طریق لینکدین آغاز می‌شود.

  رمز موفقیت در فریلنسینگ چیست؟

  برای ایجاد یک شغل فریلنسینگ در ابتدا باید بدانید فریلنسر کیست و پس از آن خدمت یا کار اصلی که می‌خواهید ارائه دهید شناسایی کنید. این موارد می‌تواند شامل نویسندگی، طراحی وب، طراحی گرافیک، عکاسی، بازاریابی، مدیریت شبکه‌های اجتماعی یا حسابداری باشد.

  فریلنسر باید بازار هدف و تخصص‌هایی را که می‌خواهد ارائه دهد مشخص کند؛ به عنوان مثال، در طیف خاصی از خدمات یا بازار خاصی تخصص داشته باشید. زمانی را برای تصمیم‌گیری در مورد هدف فروش منحصر به فرد و برند خود صرف کنید. حضور آنلاین در یک بازار متصل جهانی برای فریلنسر لازم است که شامل وب‌سایت‌ها، یک پروفایل در لینکدین و حضور در شبکه‌های اجتماعی موجود برای ارتباط با مشتریان و نمایش نمونه کارهای خود می‌شود.

  این پلتفرم‌ها همراه با ارتباطات شخصی همچون دوستان، خانواده و همکاران در صنعت مربوطه از اولین راه‌های پیدا کردن کار است. علاوه بر این، بهره‌گیری از یک سایت همانند iradesk.com به شما در یافتن کار کمک می‌کند؛ چون می‌توانید در بازار حضور داشته باشید و رضایت‌نامه‌هایی دریافت کنید که جایگاهی برای شما به عنوان فریلنسر به وجود می‌آورد. در نهایت، درک ارزش پویایی و ساختار برای یک فریلنسر ضروری است.

  آیا کار فریلنسینگ به وبسایت نیاز دارد؟

  آنچه که یک فریلنسر باید انجام دهد این است که باید روی یک ابزار ایجاد کسب ‌و کار مانند یک وبسایت سرمایه‌گذاری کند. یک وبسایتی که از کار فریلنسر پشتیبانی می‌کند، سوابق کاری او را به یک روش کاربرپسند ارائه می‌دهد تا مشتری‌ها و کارها را جذب کند.

  آیا کار فریلنسینگ رقابتی است؟

  یک فریلنسر باید بداند که در این دوره و زمانه که متخصصان می‌خواهند بر ساعت کار خود کنترل داشته باشند، تعهد نسبت به خدمات ارائه شده امری ضروری است. بازار کار فریلنسینگ در حال رقابت با متخصصان بیشتری است که مصرانه می‌خواهند فضای کاری خودشان را در این عرصه ایجاد کنند و خدمات تخصصی را با قیمت‌های رقابتی ارائه دهند.

  از آنجا که کسب ‌و کارها نمی‌خواهند زیاد هزینه کنند، با فریلنسرهایی کار می‌کنند که با توجه به برتری‌شان تعهدات اختصاصی بیشتری ارائه دهند. با کمک اینترنت و دنیای ارتباطات، امکانات زیادی در اختیار فریلنسرها قرار گرفته است. با وجود این که رقابت بسیار زیاد است اما داشتن تمایز در یک بازار یک شکل ویژگی مهمی محسوب می‌شود.

  کار فریلنسینگ با چه آزادی‌هایی همراه است؟

  فریلنسر کیست و شغل فریلنسینگ چه مزایایی دارد؟ آن‌ها در مورد ساعت کار و تعهدی که می‌خواهند بر عهده بگیرند آزادی عمل دارند. این شرایط این امکان را به فریلنسرها می‌دهد تا درک بیشتری نسبت به کاری که انجام می‌دهند داشته باشند و در پایان روز در مورد پیشرفت و موفقیت کارشان مصمم باشند. همچنین فریلنسرها می‌توانند مشتریان‌ خود را انتخاب کنند. آن‌ها می‌توانند کار کردن برای یک مشتری خاص را که با دادن انگیزه از آن‌ها حمایت می‌کند انتخاب کنند.

  فریلنسرها در شروع شغل خود هر مشتری و کاری را می‌پذیرند؛ چون مایل هستند کار خود را آغاز کنند اما فریلنسرهای معروف قدرت اختیار بیشتری دارند و می‌توانند کارهایی را که با فرهنگ کاری آن‌ها سازگار نیست نپذیرند. در نهایت، فریلنسر بر نحوه انجام کار کنترل دارد. وقتی که محصول نهایی با نیاز مشتری هماهنگ باشد، نحوه انجام کار و زمان‌بندی امتیاز ویژه فریلنسر محسوب می‌شود.

  کار فریلنسینگ چه معایبی دارد؟

  مانند هر شغل دیگری، فریلنسینگ هم علاوه بر مزایایی که با خود به همراه دارد، معایبی هم دارد.

  ۱. عدم قطعیت

  معایب فریلنسینگ می‌تواند در مراحل اولیه کار مشاهده شود. عدم قطعیت در کار، درآمد، قراردادها و چک‌های نامنظم می‌تواند ترسناک و آزاردهنده باشد. با این حال، باید بدانید که کار فریلنسینگ شغلی دشوار است” چون دستیابی به آن زمانبر است. بنابراین، حمایت از خانواده در آغار کار فریلنسینگ می‌تواند دشوار باشد.

  فریلنسرها باید در نظر داشته باشند که دستمزد در این صنعت براساس شهرت، سابقه و مهارت تعیین می‌شود. به همین ترتیب در سال‌های اول درآمدهای خوبی نخواهند داشت. وضعیت این کار با اقتصاد دیجیتال بدتر شده است و دستمزد تازه‌کارها کاهش پیدا کرده است. در حالی که زندگی کردن با این حقوق آسان نیست اما وقتی که فریلنسر در صنعت جذب می‌شود، راحت‌تر می‌تواند مشتریان بهتر و با دستمزد بالاتری پیدا ‌کند.

  ۲. زندگی همانند یک ترن هوایی است

  هماهنگ شدن با فراز و نشیب‌های کار و پول، برای فریلنسر ضروری است. کارهای کم سودی وجود خواهد داشت که فریلنسر باید برای جبران انجام دهد؛ اما از طرف دیگر می‌تواند کارهای بهتر و درآمد بیشتر را در آینده پیدا کند و حتی کار فریلنسینگ می‌تواند مقدمه‌ای برای استخدام تمام وقت باشد.

  یک فریلنسر باید تعهد نسبت به کارها و مشتری‌ها داشته باشد. به مهلت کارها توجه داشته باشید و تحویل کار با کیفیت در زمان تعیین شده از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین، مدیریت زمان و مهارت‌های سازمانی از فاکتورهای تعیین کننده موفقیت برای یک فریلنسر هستند.

  ۳. مشتریان می‌توانند چالش‌برانگیز باشند

  مشتریان مختلف طیفی از چالش‌ها را با خود همراه دارند. بنابراین، برای یک فریلنسر انجام کار به صورت خوب و مناسب فقط یک جنبه از شغلشان است. او همچنین نیازمند مدیریت مشتریان با رعایت نزاکت و دیپلماسی است. همچنین طرز برخورد فریلنسر نسبت به مشتریان سختگیر نگرشی نسبت به کسب و کار ایجاد می‌کند و شهرت و اعتبار برای فریلنسر به ارمغان می‌آورد.

  چه تفاوتی بین یک فریلنسر و یک کسب ‌و کار خانگی است؟

  ممکن است تعجب کنید که شباهت‌هایی بین یک کار فریلنسینگ و کسب ‌و کار خانگی وجود دارد. قبل از هرچیز باید بدانیم فریلنسر کیست و کسب و کار خانگی چگونه است. هر دو آن‌ها برای خودشان کار می‌کنند، برنامه‌های کاری‌ خود را تنظیم می‌کنند در حالی‌ که برای چندین مشتری در یک زمان کار می‌کنند و تحت نظر قوانین مالیاتی مشابه هستند. با این حال، تمایز کلیدی بین هر دو این حرفه‌ها است این که مالک کسب‌ و کار خانگی برخلاف فریلنسر تحت یک نام تجاری کار می‌کند. علاوه بر این، مالک کسب ‌و کار خانگی یک مشکل یا فرصت در بازار پیدا و آن را برطرف می‌کند، در حالی‌که یک فریلنسر با توجه به ظرفیت‌های موجود در بازار کار پیدا می‌کند.

   
 • ۲۰ شغل برتر فریلنسری با بیشترین درآمد کدامند؟

  آزادکاری یا فریلنسری با گذشت هر سال نسبت به قبل محبوب‌تر می‌شود، با توجه به اینکه همه‌ ما می‌خواهیم بین کار و زندگی شخصی خود تعادل سالمی را برقرار کنیم، کار در خانه بهترین و ایده‌آل‌ترین انتخاب به نظر می‌رسد.


  گر قصد دارید به عنوان شغل تمام وقت خود آزادکاری را انتخاب کنید یا فقط به دنبال درآمد اضافی پاره‌وقت هستید، انتخاب حرفه مناسب نقش اساسی دارد. شما نه تنها به دنبال شغلی هستید که از انجام آن لذت ببرید، بلکه می‌خواهید پول خوبی نیز از این راه کسب کنید.

  بنابراین کدام شغل آزادکاری بیشترین درآمد را دارد؟ پیمنت۲۴ را همراهی کنید تا بفهمید چه کسانی بیشتر از همه پول پارو می‌کنند!

  ۲۰. مسئول پشتیبانی خدمات مشتریان

  پیدا کردن یک شغل آزادکاری در زمینه خدمات مشتریان به آسانی دیگر شغل‌های این لیست نیست ولی باز هم فرصت‌های زیادی پیش می‌آید. شما می‌توانید به عنوان پشتیبان فنی شرکت «اپل» (Apple) استخدام شوید و کار خود را از خانه‌ خود انجام دهید. برای موفقیت در این کار،‌ باید مهارت‌های ارتباطی قوی داشته باشید.

  متوسط حقوق: ۳۵ الی ۵۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۹. مسئول پشتیبانی اداری

  برای برخی شرکت‌ها، تا زمانی که همه کارها به خوبی پیش می‌رود، مهم نیست که مسئول پشتیبانی اداری‌شان کجا باشد. برای موفقیت در این شغل، باید از قبل تجربه کار در یک محیط اداری را داشته باشید تا بتوانید وظایف خود را به درستی از خانه خودتان انجام دهید.

  متوسط حقوق: ۵۰ الی ۶۰ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۸. مشاور روابط عمومی

  بسیاری از متخصصان روابط عمومی خود اشتغال هستند و به انتخاب خود در پروژه‌ها و کمپین‌های مختلف شرکت می‌کنند. تجربه قبلی برای نشان دادن اینکه شما مهارت‌های لازم برای انجام اینگونه کارها را دارید، سودمند خواهد بود. به عبارت دیگر، قبل از اینکه تبدیل به یک آزادکار صرف شوید، بهتر است یک صفحه نمونه کار آنلاین قوی برای نشان دادن کارهای قبلی خود تهیه کنید.

  متوسط حقوق: ۶۰ الی ۱۰۰ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۷. مشاور بازاریابی

  ممکن است در چندین پروژه از کمپین‌های گوگل گرفته تا شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا، شرکت کرده باشید. وقتی بتوانید در این زمینه برای خود نامی دست و پا کنید، خواهید دید که سیلی از پروژه‌ها به سمت‌تان خواهند آمد. همانند مشاوران روابط عمومی، بهتر است برای خود نمونه‌کارهای قوی جهت نشان دادن کارهای خود آماده کنید.

  متوسط حقوق: ۶۰ الی ۱۱۰ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۶. مدل‌ساز سه بعدی

  اگر شما در زمینه مدل‌سازی سه بعدی آموزش دیده‌اید و ماهر هستید، چرا رئیس خودتان نباشید؟ این حرفه که یک حرفه پر مخاطب است، در صنایع مختلفی کاربرد دارد؛ از جمله واقعیت مجازی، بازی‌های ویدیویی، پرینت سه بعدی، بازاریابی، تلویزیون و سینما، تصویربرداری پزشکی و علمی و همچنین طراحی و تولید کامپیوتری.

  متوسط حقوق: ۸۰ الی ۹۰ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۵. آوانویسی

  اگر هدفتان از آزادکاری به دست آوردن کمی پول اضافی به عنوان شغل جانبی است، این شغل بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در این شغل باید به فایل‌های صوتی در زمینه‌های گوناگون گوش دهید و متن آن‌ها را بنویسید. برای موفقیت باید مهارت‌های کافی در زمینه گوش دادن و تایپ کردن داشته باشید.

  متوسط حقوق: ۹۰ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۴. تصویرگر

  در صورتی که به ساخت لوگو، طرح‌های ساده و یا کارهای گرافیکی علاقه دارید، شاید بهترین کار این باشد که به یک تصویر‌گر آزادکار تبدیل شوید. با پیشرفت در زمینه کاری خود می‌توانید برای هر طرحی که می‌کشید تا بیش از یک میلیون تومان هم درخواست کنید.

  متوسط حقوق: ۹۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۳. طراح گرافیک

  طراحی گرافیکی رتبه دوم مهارت‌های مورد تقاضای سایت «آپ‌ورک» (UpWork) را به خود اختصاص داده است. شما در این کار پروژه‌های طراحی ظاهر سایت‌های اینترنتی، اینفوگرافیک‌ها یا طراحی‌های مناسب پرینت کردن را اجرا خواهید کرد. داشتن نمونه کار‌ در این مورد نیز بسیار کلیدی است.

  متوسط حقوق: ۱۰۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۲. نویسنده بلاگ و مقاله

  اگر نویسنده بامهارتی هستید و از اینکه رئیس خودتان باشید، لذت می‌برید، می‌توانید برای سایت‌های دیگر بنویسید یا حتی بلاگ مخصوص خود را راه‌اندازی کنید. در اکثر سایت‌هایی که برای آزادکاری طراحی شده‌اند همیشه فرصت‌های شغلی برای نویسندگان وجود دارد.

  متوسط حقوق: ۱۱۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۱. هماهنگ‌کننده شبکه‌های اجتماعی

  این مورد شاید در سال‌های قبل تعجب برانگیز به نظر می‌رسید ولی اکنون که دنیای آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار شده است، نباید تعجب کرد. بسیاری از کسب و کارها نیاز به شخصی دارند که کنترل شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را به دست بگیرد. اگر شما از جمله کسانی هستید که مدت زیادی در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کند، می‌توانید از این راه کسب درآمد کنید.

  متوسط حقوق: ۱۱۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۱۰. توسعه‌دهنده بازی

  عاشق بازی کردن هستید؟ پس چه چیزی بهتر از ساختن و کدنویسی بازی‌های دلخواه خود و سپس بازی کردن آن‌ها؟ البته قبل از اینکه اعتماد دیگران را جلب کنید، ابتدا باید تجربه قبلی در این زمینه داشته باشید تا بعداً بتوانید به تنهایی بازی بسازید.

  متوسط حقوق: ۱۴۰ هزار تومان در هر ساعت

  ۹. مترجم

  این مورد یکی از محبوب‌ترین کارهایی است که خود اشتغال‌ها انتخاب می‌کنند. در عین حال، در صورتی که به دو زبان یا بیشتر تسلط داشته باشید، یکی از راحت‌ترین کار‌ها نیز خواهد بود. البته ممکن است در مواردی خاص به مدرک معتبر در مورد این زبان‌ها نیاز باشد.

  متوسط حقوق: ۱۴۰ هزار تومان در هر ساعت

  ۸. معلم

  دوست دارید معلم شوید ولی از اینکه مجبور باشید هر روز صبح به مدرسه بروید، بیزارید؟ خبر خوب این است که کار هنوز تمام نشده است! زیرا شما می‌توانید یک معلم خصوصی شوید و بعد از ساعات مدرسه به دانش‌آموزان درس بدهید یا به صورت آنلاین دوره برگزار کنید. برای این‌کار باید حتماً پیش‌نیازهای ضروری را در موضوعی که می‌خواهید تدریس کنید، داشته باشید.

  متوسط حقوق: ۱۸۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۷. استخدام کننده

  شما یک استخدام کننده ماهر هستید و می‌خواهید یک تیم تک نفری برای خودتان تشکیل دهید؟ چرا که نه! می‌توانید این کار را انجام دهید. زیرا شما توانسته‌اید تا به الان مخاطبان خود را در زمینه‌های کاری مختلف بشناسید و هر موقع خواستید آن‌ها را به شرکت‌های مختلف معرفی کنید. آن‌هم از درون خانه خود، یک کافی‌شاپ یا حتی هتل.

  متوسط حقوق: ۲۰۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۶. صدا‌پیشه

  اگر شما صدای خاصی دارید، حتما به صداپیشگی فکر کنید. شرکت‌های تبلیغاتی، سریال‌های تلویزیونی، محصولات رادیویی، شرکت‌های فناوری و خرده‌فروش‌ها همگی ممکن است شما را استخدام کنند. با افزایش تبلیغات ویدیویی در همه زمینه‌ها، صداپیشگی تبدیل به یکی از مورد تقاضاترین شغل‌ها شده است.

  متوسط حقوق: ۲۰۵ الی ۲۳۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۵. کپی رایترها

  کپی رایترها (Copy Writer) از بازاریاب‌ها و نویسندگان محتوا جدا هستند. این افراد در زمینه نوشتن محتوا و توضیحات برای محصولات و خدمات شرکت‌ها در سایت‌های اینترنتی، تخصص دارند. میزان درآمد هر کپی رایتر بستگی به تجربه و مهارت هر فرد دارد.

  متوسط حقوق: ۲۱۰ هزار تومان در هر ساعت

  ۴. متخصص بهینه‌سازی موتورهای جستجو

  متخصصان بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا به اختصار «سئو» (SEO) در دنیای آزادکاری از جمله شغل‌های محبوب و با تقاضای بالا هستند. زیرا همه می‌خواهند در گوگل یا دیگر موتورهای جستجو در رتبه‌های بالاتر قرار بگیرند. اگر می‌خواهید وارد این حوزه شوید باید حتما نمونه کار اثبات شده داشته باشید تا مشتریان به شما اعتماد کنند.

  متوسط حقوق: ۲۲۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۳. متخصص امنیت اینترنت

  با وجود هکرهای بی‌شماری که شرکت‌های بزرگ و کسب و کارهای نوپا را هدف قرار می‌دهند، مهارت در زمینه امنیت اینترنت نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است. اگر می‌توانید امنیت اینترنت کسی را تامین کنید، می‌توانید از این راه پول زیادی به دست آورید.

  متوسط حقوق: ۲۲۵ هزار تومان در هر ساعت

  ۲. توسعه‌دهنده وب

  اگر طراحی و کدنویسی وب‌سایت‌های اینترنتی را بلد هستید باید بگوییم که نان‌تان در روغن است! امروزه همه به دنبال داشتن یک وب‌سایت شخصی، شرکتی یا خدماتی برای خود هستند اما مهارت و زمان کافی برای طراحی آن را ندارند. اینجا جایی است که شما وارد می‌شوید و از مهارت خود برای کسب حقوق خوب استفاده می‌کنید.

  متوسط حقوق: ۲۷۰ هزار تومان در هر ساعت

  ۱. کارشناس خدمات حقوقی

  اگر در زمینه حقوقی سابقه کار با یک شرکت شناخته شده دارید ولی نمی‌توانید ساعت‌های زیادی را به صورت تمام‌وقت کار کنید، چرا خودتان به تنهایی ادامه ندهید؟ افراد مختلفی هستند که همیشه به دنبال خدمات باکیفیت حقوقی برای شرکت‌ها، مسائل جنائی، املاکی و حقوق خانواده هستند.

  متوسط حقوق: ۳۱۵ الی ۵۴۰ هزار تومان در هر ساعت

  آزادکار‌ها اکنون ۳۵ درصد نیروی کار آمریکا را تشکیل می‌دهند. شرکت‌های مختلف نیز همواره در تلاش هستند که برخی کارهای خود را برون‌سپاری کرده و با آزادکارها همکاری کنند. تنها چیزی که باید انجام دهید، این است که وارد این حوزه شوید، یک برند شخصی قوی برای خود بسازید، فرصت‌های پیش‌آمده را پیدا کرده و شروع به کسب درآمد بیشتر کنید.