بین فریلنسینگ و کارمندی ، کدام بهتر است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بین فریلنسینگ و کارمندی ، کدام بهتر است؟

پاسخ دادن به این سوال به هیچ عنوان ساده نیست. فریلنسینگ و کارمندی هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب بهترین گزینه کاملا به شخصیت و نوع کاری که می‌خواهید انجام بدهید، بستگی دارد.

بنابراین برای اینکه در تصمیم‌گیری به شما کمک کنیم، در ادامه جنبه‌های مختلف فریلنسینگ و کارمندی را با هم مقایسه می‌کنیم. همچنین اگر به تازگی کسب و کاری را به راه انداخته‌اید، این راهنما می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

امروزه با رشد فریلنسینگ و داغ شدن مقایسه‌ی فریلنسینگ با یک کار ثابت، بسیاری نمی‌توانند تقاوت میان فریلنسینگ و کارمندی را به خوبی درک کنند. به همین خاطر، در ابتدا به تعریفی ساده از این ۲ می‌پردازیم. افرادی که به صورت کارمندی فعالیت می‌کنند، برای یک شرکت به طور تمام وقت و با داشتن قرارداد کار می‌کنند که به طور منظم نیز حقوق خود را دریافت می‌کنند، در شرایطی که در فریلنسینگ رابطه‌ی رئیس و مرئوسی وجود ندارد و فریلنسر‌ها می‌توانند در آن واحد برای چندین مشتری کار ‌کنند.

freelancer karmand

 

در ادامه به مقایسه جنبه‌های مختلف و مهم حوزه‌های کاری می‌پردازیم:

انعطاف کاری فریلنسینگ و کارمندی

انعطاف کاری در میان کارمندهای ثابت و قراردادی

نا گفته نماند که امروزه شرکت‌های زیادی در امر تعادل کار با زندگی و تفریح پیشرفت‌هایی داشته‌اند ولی این موضوع هنوز هم برای کارمندان چنگی به دل نمی‌زند و متاسفانه توجه زیادی به آن نمی‌شود.

اغلب کارمندان بیشتر از آنچه در ابتدا و به طور معمول کار می‌کرده‌اند، امروزه کار می‌کنند و از آن‌ها انتظار می‌رود تا خارج ساعات اداری و در بیرون محل کار نیز از طریق ایمیل و یا دستگاه‌های ارتباطی دیگر در دسترس باشند.

در راستای همین موضوع تحقیقاتی انجام شده است که بر خلاف انتظار نشان می‌دهد که کارمندان وقت بیشتری را به خانواده خود اختصاص می‌دهند و بنابراین در جنبه‌های کاری خود دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند توجه کافی به مسائل کاری خود داشته باشند.

انعطاف کاری در میان فریلنسر‌ها

به عنوان یک فریلنسر، عموما انعطاف کاری بیشتری خواهید داشت. شما می‌توانید ساعات کاری خود را تنظیم نمایید و همین طور می‌توانید از میان پروژه‌های ارسالی، پروژه مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین فریلنسر‌ها می‌توانند متناسب با پروژه کاری خود، ساعات کاری خود را افزایش و یا کاهش دهند.

فریلنسر‌ها باید توجه داشته باشند که با وجود ساعات کاری منعطف، تحویل به موقع سفارش خود را فراموش نکنند چون تاخیر در تحویل پروژه می‌تواند نظر منفی خریدار را در پی داشته باشد. نظرات برای فریلنسر‌ها بسیار مهم تلقی می‌شود و از این رو نظرات منفی می‌تواند در جذب مشتری‌های آینده برای فریلنسر تاثیر منفی بگذارد.

در نتیجه اگر فردی هستید که با ساختار شغلی و ساعات کاری روزانه ثابت مشکلی ندارید، شغل کارمندی می‌تواند برای شما مناسب باشد. همچنین اگر به دنبال انعطاف کاری بیشتری هستید و تمایل دارید ساعات کاری متفاوتی را داشته باشید، بی ‌شک فریلنسینگ بهترین انتخاب برای شما می‌باشد.

کنترل کاری فریلنسینگ و کارمندی

کنترل کاری در میان کارمندان

در شرکت‌ها، هر شرکت رئیسی برای خود دارد و کارمندان شرکت طبق گفته‌های او عمل می‌کنند. علاوه بر این‌ها، کارمندان باید طبق قوانین و سیاست‌ها کاری شرکت کار کنند که در بعضی اوقات رعایت این قوانین(چه ثبت شده و یا ثبت نشده) بسیار سخت می‌باشد. بنابراین کنترل کارمندان روی کارشان بسیار کمتر از کنترل فریلنسر‌ها می‌باشد.

البته این موارد در همه جا صدق نمی‌کند و در بعضی شرکت‌ها، رئیس‌ها اختیارات بیشتری را برای کارمندان خود در نظر می‌گیرند که در نتیجه کارمندان کنترل بیشتری روی کار خود خواهند داشت، اما باز هم این کنترل محدودیت‌هایی دارد که در فریلنسینگ دیده نمی‌شود.

کنترل کاری در میان فریلنسر‌ها

در حقیقت، به عنوان یک فریلنسر شما کنترل کاملی روی کار خود خواهید داشت. فریلنسر‌ها انتخاب می‌کنند که چه پروژه‌ای را انجام بدهند و کدام را انجام ندهند.

به عنوان فریلنسر شما برای خود کار می‌کنید و از کسی پیروی نمی‌کنید ولی هر پروژه برای خود خریدار و مشتری دارد که اطلاعات کافی برای شروع کار را به فریلنسر می‌دهد و انتظارات خود را نیز از فریلنسر مطرح می‌کند. همانطور که گفته شد، فریلنسر‌ها در تمامی قسمت‌های مختلف کار بر کار خود کنترل دارند ولی نباید از انتظارات مشتری خود فاصله بگیرد و همیشه سعی کند تا نظر مثبت مشتری را جلب کند.

البته فریلنسر‌ها باید به این موضوع نیز توجه داشته باشند، که در بعضی مواقع باید جنبه‌های مالی را نسبت به کنترل کاری ترجیح دهند تا بتوانند به راحتی مخارج خود را مدیریت کنند.

در نتیجه می توان گفت که کنترل بر جنبه‌های مختلف کار در فریلنسینگ عموما بیشتر از شغل‌های کارمندی می باشد.

امنیت شغلی فریلنسینگ و کارمندی

امنیت شغلی در میان کارمندان

شاید مدت‌ها باشد که عبارت امنیت شغلی دیگر از بین رفته است و مانند گذشته امنیت شغلی زیادی در میان کار‌های مختلف دیده نمی‌شود اما به هر حال کارمندان امنیت شغلی بیشتری نسبت به فریلنسر‌ها دارند. کارمندان حقوقی منظم دریافت می‌کنند و اگر بازدهی کاری خوبی از خود نشان بدهند، می توانند همواره روی این حقوق حساب باز کنند. در بعضی مواقع و در حالت خوشبینانه، بعضی از کارفرما‌ها حتی قبل از اخراج مستقیم، به هشدار و یا جریمه‌های پی در پی بسنده می کنند.

امنیت شغلی در میان فریلنسر

فریلنسینگ در بعضی اوقات می تواند بسیار ناپایدار باشد. فریلنسر‌ها ممکن است در یک ماه پروژه‌های زیادی را به اتمام برسانند و زندگی مرفهی داشته باشند و در ماه بعد به سختی حتی یک پروژه را نیز تحویل بگیرند و درآمد کمی داشته باشند. حتی اگر فریلنسری بسیار ماهر و با سابقه‌ی درخشان و با مشتریانی ثابت باشید، ممکن است در یک چشم به هم زدن به هر دلیلی مشتریان وفادار خود را از دست بدهید.

ناگفته نماند فریلنسر‌ها نباید از این موضوع بیش از حد نگران شوند و یا بترسند. در میان کارمندان، افرادی نیز دیده می‌شود که حتی با گرفتن حقوق منظم، به دلیل مقدار کم حقوق نمی‌توانند به شکل خوب و رضایت بخشی زندگی خود را مدیریت کنند. در جبهه‌ی مخالف، فریلنسر می‌تواند در یک لحظه چندین مشتری را جذب کند و در صورت از دست دادن یک مشتری، پروژه‌های مشتریان دیگر را انجام بدهد و از طریق آن‌ها درآمد کسب کند.

به طور کلی، کارمندان شغل‌های پایدار‌تر و ثابت‌تری دارند و کمتر نگران حقوق ماه بعد خود هستند. از این رو اگر فردی هستید که نمی خواهید نگران مخارج آینده خود در زندگی باشید، کارمندی می تواند انتخاب بهتری برای شما باشد. به طور کلی، فریلنسری بالا و پایین زیادی دارد. به عنوان یک فریلنسر باید به خوبی بتوانید استرس خود را کنترل کنید. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که فریلنسر می‌تواند چندین مشتری را جذب کند و چندین برابر درآمد را روانه‌ی حساب بانکی خود کند.

انگیزه کاری فریلنسینگ و کارمندی

انگیزه کاری در میان کارمندان

وقتی شما منحصرا برای یک شرکت کار می‌کنید، موارد مختلفی مطرح می‌شود که می‌توانند محرک‌های مناسبی برای ایجاد انگیزه در کارمندان باشد. کارمندان در آخر سال مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و بر اساس همین ارزیابی‌ها مواردی از قبیل پاداش و امتیاز و ارتقا شغلی مطرح می‌شود. این مسئله حتی در بدترین مدیریت‌ها و شرکت‌ها نیز دیده می‌شود. به عنوان مثال اگر شما روزی تاخیر داشته باشید، در آن روز مدیر از دست شما عصبانی می‌شود و اگر این تاخیر‌ها ادامه دار باشد، شاید اخراج شوید. بنابراین همین امر می‌تواند خود باعث انگیزه‌ای برای حضور به موقع در محل کار برای کارمندان باشد.

انگیزه کاری در میان فریلنسر‌ها

به عنوان یک فریلنسر، شما باید برای خود انگیزه ایجاد نمایید. باید برای خود بازاریابی کنید، جذب مشتری نمایید و یا حتی سایتی طراحی کنید(برای این کار می‌توانید از سایر فریلنسر‌ها نیز کمک بگیرید). به طور کلی باید هر کاری که باعث رشد یک فریلنسر می شود را برای خود انجام بدهید. فریلنسر باید به خوبی خود را به مشتری نمایش بدهد و این نکته را در ذهن داشته باشد که کسی به او کمک نمی کند.

در نقش یک فریلنسر، باید هنگام ثبت سفارش از طرف مشتری، به موعد تحویل سفارش خود دقت نمایید و اگر پروژه‌ی سنگینی را قبول کرده‌اید و به طور مثال ۳۰ روز زمان دارید و اگر ۲۹ روز اول را مشغول تفریح بودید، هیچ کس شما را سرزنش و یا اخراج نمی‌کند، اما اگر نتوانید در روز ۳۰ام سفارش را کامل تحویل دهید، عواقب خوبی در انتظار شما نخواهد بود.

در نتیجه، اگر در ایجاد انگیزه در خود توانایی کافی را ندارید، محیط های کاری با ساختاری منظم‌تر و ثابت‌تر برای شما مناسب‌تر خواهد بود. به عنوان یک فریلنسر، باید به خوبی برای خود انگیزه ایجاد کنید، اما زیاد نگران این مورد نباشید، حتی فریلنسر‌های خیلی موفق هم نمی‌توانند به طور کامل انگیزه‌ی بالایی در خود ایجاد کنند.

ارتباطات اجتماعی فریلنسینگ و کارمندی

ارتباطات در میان کارمندان

وقتی برای یک شرکت کار می‌کنید، عموما ارتباطات بیشتری خواهید داشت. کارمندان روزانه با همکاران خود در محیط کار فعالیت خواهند داشت و در تعامل خواهند بود و از این رو می‌توانند از بین این افراد، دوستانی را برای خود انتخاب کنند تا بیشتر با هم در محیط‌های دیگر در ارتباط باشند.

ارتباطات در میان فریلنسر‌ها

به عنوان یک فریلنسر، احتمالا اغلب اوقات کاری را در تنهایی به سر خواهید برد. فریلنسر‌ها بیشتر کار خود را از خانه انجام می‌دهند و حتی ممکن است دفتری برای خود اجاره کنند و کار‌های خود را در دفتر خود انجام دهند، اما معمولا این دفاتر پایدار نخواهند بود و برای ایجاد ارتباط نمی‌توان روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کرد. در شرایطی دیگر ممکن است فریلنسرها  نیز به طور موقت با یک شرکت کار کنند، البته به خاطر حضور موقتی شان کمتر می‌توانند ارتباط برقرار کنند. نا گفته نماند، امکان برقراری ارتباطات و داشتن تعاملات اجتماعی برای فریلنسر‌ها نیز ممکن است، اما تلاش و فعالیت‌های اجتماعی بیشتری لازم دارد.

در کل، اگر فردی هستید که تمایل دارید افراد زیادی را ببینید و ارتباطات زیادی برقرار نمایید، راجع به فریلنسینگ بیشتر تامل کنید و اگر مانند بسیاری از افراد، درون گرا و خجالتی هستید، فریلنسینگ می‌تواند انتخابی بسیار مناسب با حالت روحی شما باشد.

در مجموع فریلنسینگ و کارمندی هر کدام ویژگی‌ها و مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این مقاله سعی کردیم از نگاه‌های مختلف فریلنسینگ و کارمندی را با هم مقایسه کنیم. انتخاب بهترین گزینه کاملا به خودتان بستگی دارد چون شما بهتر از هرکسی شخصیت و سلایق خود را می‌شناسید. از این رو تصمیم گیری نهایی را به خودتان واگذار می‌کنیم و امیدواریم در این راه به شما کمکی کرده باشیم.

موارد مرتبط

 • برنامه ریزی و کارهایی که می توانید در سال ۱۳۹۹ انجام دهید!!

  برنامه ریزی و کارهایی که می توانید در سال ۱۳۹۹ انجام دهید!!

  یکی از اقداماتی که معمولا اول هرسال انجام میدهیم یک برنامه ریزی سالانه است. امسال هم احتمالا برنامه هایی را ترتیب داده اید این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر برنامه شما هدف مند نباشد احتمال شکست در برنامه هایتان در پایان سال بسیار است.

  در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از کارهای قابل دسترس و ساده ای آشنا کنیم ، کارهایی که  عین سادگی می تواند تغییرات اساسی در زندگی شما ایجاد کند و شما را در ترتیب دادن یک برنامه هدفمند و درست کمک کند.

   

  claves marketing

   

 • مراحل تعیین قیمت برای فریلنسر‌ها

  مراحل تعیین قیمت برای فریلنسر‌ها

  تعیین قیمت یکی از چالش‌های اصلی فریلنسر‌ها به حساب می‌آید. اگر در تعیین قیمت خدمت ارائه شده‌ی خود به خوبی عمل کرده باشید، امکان موفق شدن شما بسیار بالا خواهد بود.

  به یاد داشته باشید که تعیین قیمت برای خدمات آنقدر‌ها هم آسان نیست، اگر قیمت مناسبی برای کاره‌ی خود در نظر نگیرید، قطعا پیامد‌های ناخوشایندی در انتظار شما خواهد بود. توجه داشته باشید یکی از مواردی که خریداران به بیشترین توجه را به آن دارند، قیمت کاره‌ی شما می‌باشد بنابراین شما نیز به عنوان فریلنسر باید توجه خاص و ویژه‌ای به آن داشته باشید. در گذشته به باید‌ها و نباید‌های قیمت گذاری خدمات برای فریلنسر‌ها اشاره کردیم، در اینجا قصد داریم ۵ مرحله‌ی قیمت گذاری که احتمالا برای فریلنسر‌ها  پیش می‌آید را با شما در میان بگذاریم:

  Price

   

   
 • چطور در فریلنسینگ موفق شویم؟

  چطور در فریلنسینگ موفق شویم؟

  گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۰ نیمی از ظرفیت شغلی آمریکا را فریلنسر‌ها تشکیل خواهند داد. بنابراین اگر تا به حال فریلنسر نشده اید، شانس زیادی دارید که بتوانید فریلنسر شوید. درست است که همه می‌توانند فریلنسر شوند ولی فوت و فن‌هایی در فریلنسینگ وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه کنید، می‌توانید فریلنسری به مراتب موفق‌تری شوید و گام بزرگی به سوی موفقیت در فریلنسینگ بر دارید.

  icon12 300x297

   

 • مهارت های پرطرفدار در سال ۲۰۱۹ – بر اساس لینکدین

  با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی ماهیت شغل‌ها با سرعت زیادی در حال تغییر است. بر اساس تحقیقات لینکدین تا سال ۲۰۳۰ یک‌سوم نیروهای کار آمریکایی درنتیجه پیشرفت سریع تکنولوژی باید به‌صورت مداوم در حال یادگیری مهارت‌های جدید باشند یا شغل خود را از دست خواهند داد.

  زمانی که از یادگیری یک مهارت فنی جدید صحبت می‌کنیم، دشوار است که حدس بزنیم چه مهارت‌هایی در آینده در بازار شغلی باارزش‌تر خواهند بود. لینکدین صدها هزار شغل ارسال‌شده را بررسی کرده که مشخص کند کمپانی‌ها در سال ۲۰۱۹ به چه مهارت‌هایی نیاز بیشتری دارند. درنتیجه این تحقیقات مشخص شد که کارفرماها به دنبال کارمندانی هستند که مهارت‌های سخت و نرم را در کنار هم داشته باشند.

  multitasking freelancer clip art


   

  مهارتهای سخت (Hard Skills) و مهارت‌های نرم (Soft Skills) چیست؟

  مهارت‌های سخت، توانایی‌های قابل آموزش هستند، مهارت‌هایی هستند که کمیت آن‌ها به‌سادگی قابل سنجش است. معمولاً مهارت‌های سخت را در کلاس‌های درس، از طریق کتاب‌ها و سایر مواد آموزشی یا در حین کار در محل کار خود می‌آموزید.

  مثلاً: مدرک تحصیلی یا گواهینامه فنی، تسلط به زبان خارجی، سرعت تایپ، برنامه‌نویسی کامپیوتر و غیره.

  از سوی دیگر مهارت‌های نرم، مهارت‌های ذهنی هستند که ارزیابی کمیت آن‌ها بسیار دشوارتر از مهارت‌های سخت است. از مهارت‌های نرم با عنوان «مهارت‌های انسانی» یا «مهارت‌های بین فردی» نیز یاد می‌شود و مهارت‌هایی هستند که به نحوه ارتباط و تعامل شما با سایر افراد مرتبط هستند.

  مثلاً: ارتباطات، انعطاف‌پذیری، مذاکره، کار تیمی، فن بیان، رهبری، انگیزه، شکیبایی، توانایی حل مسئله، مدیریت زمان و اخلاق کاری.

  کسانی که امسال به دنبال رشد مجموعه مهارت‌های خود هستند، از این اطلاعات می‌توانند به‌عنوان یک نقطه شروع استفاده کنند.

  این‌ها مهارت‌هایی هستند که ازنظر مدیر شما و مدیرِ مدیر شما باارزش‌ترین مهارت‌ها هستند اما پیدا کردن متقاضیان کار با این مهارت‌ها سخت است – این مهارت‌ها به شما کمک می‌کند که خدمات بهتری را به مشتری‌ها، کاربران و … ارائه دهید.

  مهارت‌های نرمی  که بیشترین درخواست برای آن‌ها وجود دارد

  بر اساس آمار و اطلاعات لینکدین، ۵۷% از مدیران ارشد باور دارند که مهارت‌های نرم (Soft Skills) اهمیت بیشتری از مهارت‌های سخت (Hard Skills) دارند. کدام مهارت‌های نرم  هستند و چرا؟

  خلاق بودن 

  سازمان‌ها بیش از هر مهارتی کارمندان خلّاقی نیاز دارند که می‌توانند پاسخ‌هایی برای سؤالات و مشکلاتی که در آینده ممکنه است ایجاد شود و شرکت را تحت تأثیر قرار دهد، پیدا کنند.

  توانایی متقاعد کردن

  کلید داشتن یک محصول عالی این است که مخاطبان باور کنند که این محصول عالی است؛ بنابراین برای موفقیت نیاز داریم کارمندانی داشته باشیم که در ایجاد این حس در کاربر/مشتری به ما کمک کنند.

  همکاری مؤثر داشتن 

  هرچه پروژه بیشتر رشد می‌کند و پیچیده‌تر می‌شود، همکاری مؤثر و توانایی برقراری ارتباط با همکاران اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ بنابراین توانایی همکاری یک مهارت ضروری در دنیای امروز است.

  سازگار بودن 

  با پیشرفت سریع تکنولوژی، روزانه تغییرات زیادی در ابزارها و مهارت‌های موردنیاز ایجاد می‌شود؛ بنابراین داشتن ذهنی سازگار برای هدایت دنیای همیشه در حال تغییر امروز یک ابزار ضروری است.

  داشتن مدیریت زمان 

  در دنیای پرمشغله امروز، داشتن مهارت مدیریت زمان، به موفقیت شما در مسیر شغلی کمک زیادی خواهد کرد.

  مهارت‌های سختی  که بیشترین درخواست برای آن‌ها وجود دارد

  لیست زیر پرطرفدارترین مهارت‌های فنی انتخاب شده از طرف کارفرماها  هستند که پیشنهاد می شود با دوره‌های آموزشی پیشنهادی برای یادگیری آن‌ها اقدام کنید.

  روزانه نیاز به افراد متخصص و مسلط به استفاده و کار کردن با این تکنولوژی ها و توسعه‌دهنده آن‌ها بیشتر از قبل احساس می‌شود؛ بنابراین برای اینکه در طول دوره کاری خود بتوانید رشد و پیشرفت داشته باشید، نیاز است که خود را با تغییرات هماهنگ کنید و علم خود را به‌روز نگه‌دارید.

  1- تولید محتوای صوتی (Audio Production)

  محتوای صوتی را می‌توان از محتواهای محبوب در فضای الکترونیک دانست که از سال ۲۰۰۴ میلادی به بعد با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان و کاربران فضای وب همراه شده است. این محبوبیت تا جایی پیش رفته که امروزه فایل‌های صوتی به یکی از اثرگذارترین و محبوب‌ترین محتواهای تولیدی در شبکه‌های مجازی به شمار می‌روند. با کمک فایل‌های صوتی می‌توان مفهوم را زود و به‌صورت جذاب به گوش مخاطبان رساند؛ بنابراین این روزها درخواست زیادی برای استخدام افرادی که توانایی ساخت فایل‌های صوتی باکیفیت و حرفه‌ای رادارند وجود دارد.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش ساخت پادکست – چه‌طور صدا ضبط کنیم، ویرایش صدا برای همه با  Audition، آموزش ویرایش فایل های صوتی با Adobe Audition

  Recommended Courses: Digital Audio Foundations, Audio Recording Techniques, Tips & Tricks for Modern Producers

  2- ترجمه (Translation)

  ترجمه متون عمومی و تخصصی شغل جدیدی نیست و همه ما اطلاعاتی درباره نحوه کار مترجم‌ها داریم. موضوع جالب‌توجه این است که باوجود گسترش و بهبود نرم‌افزارهای مترجم و … هنوز هم ترجمه یکی از مشاغلی است که درخواست زیادی برای آن از طرف کارفرماها وجود دارد.

  3-مدیریت فروش (Sales Management)

  مدیریت فروش به اداره‌ی فروش محصولات تولیدی شرکت اطلاق می‌شود و شامل برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل برنامه‌های فروش و همچنین استخدام، آموزش، انگیزش و ارزیابی فروشنده‌هاست. در کسب‌وکار کوچک، ممکن است همه‌ی این عملکردهای گوناگون را صاحب کسب‌وکار یا مدیر فروش به‌تنهایی انجام بدهد. نقش بنیادی مدیریت فروش، توسعه و اداره‌ی برنامه‌ی فروشی است که سازمان را به سمت اهداف پیش ببرد. مدیر فروش در کسب‌وکارهای کوچک احتمالاً باید درباره‌ی مسائل مختلفی تصمیم بگیرد؛ مثلاً تعداد فروشنده‌هایی که باید به کار گرفته شوند، بهترین شیوه‌ی انتخاب و آموزش آن‌ها، نوع پاداش و مشوقی که برای انگیزه دادن به آن‌ها باید استفاده شود، عملیات فروش چگونه باید برای بیشترین ارتباط با مشتریان شکل بگیرد و … 

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: فروشندگی حرفه ای و موثر، طراحی ارتباطات و فروش در مارکتینگ،مذاکره فروش موفق بر پایه نورومارکتینگ

  Recommended Courses: Sales Coaching, Sales Management Foundations, Sales: Data-Driven Sales Management

  4- ساخت ویدیو (Video Production)

  کلیه مهارت‌های مربوط به ساخت و ویرایش ویدیو و محتوای ویدیویی مورد استقبال کارفرماها قرار دارد.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش ضروریات افتر افکت، آموزش پریمیر سی سی ۲۰۱۵ از مبتدی تا پیشرفته، آموزش ضبط صفحه دسکتاپ و تدوین فیلم با نرم افزار کمتازیا (Camtasia Studio)

  Recommended Courses: Foundations of Video: The Art of Editing, Video Foundations: Cameras and Shooting, Web Video for Business: Creating a Web Series

  5- توسعه نرم‌افزار موبایل (Mobile Application Development)

  توسعه برنامه موبایل یک اصطلاح است که برای نشان دادن عمل یا فرآیندی که توسط آن، نرم‌افزار کاربردی برای دستگاه‌های همراه مانند دستیاران دیجیتال شخصی، دستیاران دیجیتال سازمانی یا تلفن‌های همراه توسعه داده‌شده است. این برنامه‌ها ممکن است حین ساختن سیستم‌عامل‌ها به‌صورت از پیش نصب‌شده روی موبایل‌ها قرار بگیرند یا توسط کاربر به سیستم منتقل و اجرا شوند. این برنامه‌ها ممکن است برای دستگاه‌های مختلفی با سکوهای متفاوتی نوشته و اجرا شوند یا از امکانات وب بر روی پروتکل اچ‌تی‌تی‌پی، استفاده نموده و اجرا شوند.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش برنامه نویسی اندروید (Android)، آموزش توسعه وب با زبان برنامه نویسی Go (رایگان)، آموزش مقدماتی فریمورک React Native برای طراحی نرم افزارهای اندروید و iOS با زبان جاوااسکریپت

  English: React Native Essential Training, iOS 12 Development Essential Training: 1 Fundamental, UI, and Architecture, iOS 12 Development Essential Training: 2 Web Content, Views, and Distribution

  6- طراحی تجربه کاربری (UX Design)

  تجربه کاربری (User Experience) شامل رفتار، حالت و احساسات کاربر در مورداستفاده از یک محصول و یا سیستم خاص گفته می‌شود. تجربه کاربر شامل جنبه‌های عملی، تجربی، مؤثر، معنی‌دار و جنبه‌های باارزش اثر متقابل انسان و کامپیوتر و محصول است که شامل درک کاربر از جنبه‌های مختلف سیستم شامل کاربرد، سادگی در استفاده و بهره‌وری می‌باشد. بر اساس تعریف ISO عنوان user experience شامل کلیه عواطف، اعتقادات، مزیت‌ها، پاسخ‌های فیزیکی و روانی، رفتارها و اجراها قبل از زمان استفاده، در زمان استفاده و بعدازآن اطلاق می‌گردد.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: دوره آموزش جامع و تخصصی طراحی تجربه کاربری (UX Design)، در این لینک تعداد زیادی دوره در مورد موضوعات مرتبط با UX جمع آوری شده است

  English: UX Foundations: Multidevice Design, UX Design: 01 Overview, UX Research for Agile Teams

  7-مدیریت نیروی انسانی (Resource Management)

  مدیریت نیروی انسانی که ترجمه تحت لفظی آن “مدیریت مردم” است، به‌نوعی همان سمت مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management) است با این تفاوت که رویکرد آن به نیروی انسانی متفاوت است و به‌جای نگاه کردن به نیروی انسانی به‌عنوان یک منبع (چیزی که برای رسیدن به هدف از آن استفاده می‌شود) به آن‌ها به‌عنوان افرادی که رشد سازمان و رسیدن به هدف از طریق رشد آن‌ها امکان‌پذیر خواهد بود نگاه می‌شود؛ بنابراین در این شاخه از مدیریت انسانی تمرکز بر روی رشد شخصیتی و کاری کارمندان و بهبود مهارت‌های تیمی و … و درنتیجه آن رشد و رسیدن به اهداف سازمان است.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: ایجاد انگیزه و تعهد در کارمندان، مدیریت تعارضات سازمانی، راه و رسم مربیگری

  English: Motivating and Engaging Employees, Managing Team Conflict, Leading with Purpose

  8-استدلال تحلیلی (Analytical Reasoning)

  استدلال تحلیلی (Analytical Reasoning) به توانایی نگاه کردن به اطلاعات از ماهیت کمی و کیفی آن و تشخیص الگوهای موجود درون اطلاعات، گفته می‌شود. نمونه‌ای از مسائلی که برای حل آن‌ها نیاز است که استعداد تحلیلی داشته باشیم: درک ساختار اصلی مجموعه‌ای از روابط؛ شناخت معادلات منطقی معادله؛ و تعیین درستی یا نادرستی یک مسئله با توجه به یکسری حقایق و قوانین بیان‌شده است.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  English: Making Decisions, Decision Making Strategies, Executive Decision Making

  9- هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)

  هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود. به‌عبارت‌دیگر هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی ازجمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آن‌ها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسائل را داشته باشند. بیشتر نوشته‌ها و مقاله‌های مربوط به هوش مصنوعی، آن را به‌عنوان (دانش شناخت و طراحی عامل‌های هوشمند) تعریف کرده‌اند.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش هوش مصنوعی، آموزش هوش مصنوعی – تکمیلی

  English: Artificial Intelligence Foundations: Neural Networks,Artificial Intelligence Foundations: Machine Learning, Machine Learning and AI Foundations: Classification Modeling

  10-رایانش ابری (Cloud Computing)

  رایانش ابری به ارائه‌ی آنلاین و لحظه‌ای منابعی مانند دیسک، شبکه، رم و پردازنده یا سرویس‌هایی مانند دیتابیس به‌تناسب نیاز مشتری گفته می‌شود.

  در رایانش ابری (Cloud Computing)، کاربران بی‌نیاز از تأمین و نگهداشت سخت‌افزار یا کانفیگ سرویس، از ابتدا می‌توانند در هرلحظه منابع و سرویس دلخواه خود را درخواست و از آن استفاده کنند.

  امروزه، کسب‌وکارهای گوناگونی مانند وب‌سایت‌های بزرگ اینترنتی و اپلیکیشن‌های موبایل به دلیل مزایای بی‌شمار سرویس‌های ابری به این پلتفرم مهاجرت کرده‌اند.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش سرویس های Cloud Computing (رایگان)، آموزش رایانش ابری Cloud Computing (رایگان)

  English: Learning Cloud Computing: Networking, Learning Amazon Web Services (AWS) for Developers, AWS for Architects: Advanced Security

  نتیجه‌گیری:

  بر اساس اطلاعات لینکدین، در لیست شغل‌هایی که در سال ۲۰۱۹ بیشترین تقاضا برای آن‌ها وجود دارد، رایانش ابری پر متقاضی‌ترین و در مرحله بعدازآن هوش مصنوعی قرار دارد.

  بر اساس صحبت‌های پاول پترون، سردبیر LinkedIn Learning، این لیست تغییراتی در تمایلات شرکت‌ها برای استخدام نیرو را نشان می‌دهد و این مهارت‌های بسیار فنی، منعکس‌کننده دنیای ماست هرروز بیش‌ازپیش به سمت تکنولوژی محور شدن گام برمی‌دارد.

  منطقی به نظر می‌رسد که کارفرماها اشتیاق زیادی به استخدام کارمندان با مهارت‌های فنی بالا در صنایع رو به رشد مانند هوش مصنوعی دارند، اما تعداد زیادی از سایر شغل‌هایی که در لیست پر تقاضاترین مشاغل دیده می‌شود برخلاف تصور ما ارتباط زیادی با تکنولوژی ندارند. روزنامه‌نگاری در لیست “پرطرفدارترین مشاغل در سال ۲۰۱۹ ” در رتبه ۱۷ قرار دارد و این خلاف تصور همه مبنی بر اینکه صنایعی مثل روزنامه‌نگاری و انتشارات در حال نابودیست، است.

  حتی اگر در حال حاضر کارهای خلاقانه انجام می‌دهید، در آینده شغل شما در حوزه دیجیتال و با ادغام آن با تکنولوژی، انجام خواهد شد. به‌عنوان‌مثال در کنار بازاریابی سنتی که سال‌هاست در حال انجام است بازاریابی دیجیتال (digital marketing) ایجادشده است.

  زمانی که نیاز به یک شغل کاهش پیدا می‌کند، شغل‌های دیگری که نیاز به مهارت‌های تقریباً مشابه دارند رشد می‌کند و می‌توانند از تخصص‌های آن شغل ازدست‌رفته استفاده کنند. به‌عنوان‌مثال روزنامه‌نگاری به شیوه سنتی کم‌کم در حال نابودی است اما تیم‌های بازاریابی و محتوا علاقه‌مند به جذب نیروهایی با توانایی داستان‌سرایی هستند، بنابراین روزنامه‌نگارها می‌توانند گزینه مناسبی برای این مشاغل باشند.

  با هر تغییر در تکنولوژی، مشاغل تغییر پیدا می‌کنند. در آینده موقعیت شغلی برای همه ما وجود خواهد داشت، اگر هر فرد این تغییرات را تشخیص دهد و ببینید که کاری که در حال حاضر در حال انجام آن است، در آینده در چه صنعت و با چه مهارت‌هایی قابل انجام خواهد بود.

   برای موفق بودن، تک‌تک ما باید مهارت‌های جدید یاد بگیریم – نه یک‌بار بلکه در کل طول دوره شغلی خود         Melinda Gates

   

 • با تغییرات نیروی کار در نسل جدید آشنا شوید ۲۰۱۸

  طی دهه های اخیر، تکنولوژی تغییرات بسیار زیادی را در زندگی روزمره ی ما ایجاد کرده است. تکنولوژی؛ کار کردن، معاشرت و حتی خرید های روزانه ی ما را کاملا تغییر داده است. از آنجایی که نسل جدید بوجود آورنده این تغییرات هستند، بنابراین بزرگترین بهره برداران آن هم به حساب می آیند. به خاطر افزایش ارتباط و ورود تلفن های هوشمند، تبلت ها و شبکه های اجتماعی در رسانه ها، محیط های کاری نیز در خلال این تحول عظیم، به همان اندازه دگرگون شده است.

   طرفداران نسل تکنولوژی بسیار بی تاب هستند و می خواهند تجربیات زیادی را کسب کنند. اشتغال به یک کار، حضور در یک محیط کاری ثابت، اشتغال در یک زمینه ی کاری و یا کار کردن در یک شرکت، آن ها را خسته می کند. بسیاری از این کارکنان کار کردن در محلی خارج از شرکت را انتخاب می کنند، بنابراین کار کردن از راه دور و یا انجام فعالیت های کامپیوتری خارج از محیط اداری طرفداران زیادی دارد. برخی شرکت ها حتی معتقدند که کارکنانی که خارج از محیط اداری مشغول فعالیت هستند، کارآمدتر از کارکنان ثابت اداره می باشند. قبل از دوره ی رکود سال ۲۰۰۸، وقتی بسیاری از شرکت ها کارکنان خود را تعلیق کردند، اشتغال کامپیوتری به عنوان بهترین گزینه جایگزین شد. اشتغال کامپیوتری به افراد اجازه می دهد تا هر جا که می خواهند حضور داشته باشند و با این شرایط طبق برنامه ی خودشان کار کرده و وظایف کاری خود را انجام دهند.

   

  دسترسی به رسانه های اجتماعی در اداره مفید است ؟

  برخلاف باور عوام، وب گردی در اداره و دسترسی به رسانه های اجتماعی به طور قابل توجهی روند بازدهی را افزایش داده است. نسل وابسته به تکنولوژی، به خاطر ظهور و راحتی استفاده از تکنولوژی جدید، قادر به انجام چند کار به طور همزمان حتی بهتر از نسل قبل بوده اند. معیارهای بالای زندگی، بسیاری از افراد جوان را برای کسب درآمد بیشتر و کار هوشمندانه تشویق کرده است.

  با پیدایش اینترنت، راه های جدیدتری برای شروع کارها پدید آمد. نسل جدید علاوه بر کارهای روزانه ی خود، برای تفریحات مختلف نیز از تکنولوژی استفاده می کنند. بیشتر افراد این نسل خودشان را برای مدتی طولانی در کار مشغول نمی کنند و در کنار کار، به تفریح نیز می پردازند.