چطور در فریلنسینگ موفق شویم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چطور در فریلنسینگ موفق شویم؟

گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۰ نیمی از ظرفیت شغلی آمریکا را فریلنسر‌ها تشکیل خواهند داد. بنابراین اگر تا به حال فریلنسر نشده اید، شانس زیادی دارید که بتوانید فریلنسر شوید. درست است که همه می‌توانند فریلنسر شوند ولی فوت و فن‌هایی در فریلنسینگ وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه کنید، می‌توانید فریلنسری به مراتب موفق‌تری شوید و گام بزرگی به سوی موفقیت در فریلنسینگ بر دارید.

icon12 300x297

 

برای اینکه فریلنسر موفقی شوید باید ویژگی‌های زیر را در خود ایجاد کنید:

ذهنی تجاری داشته باشید

اگر بخواهید فریلنسر یا پیمانکار مستقل شوید، در آخر شما رئیس خود می‌شوید. رئیس خود بودن می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد(فکر کنید می‌توانید خود انتخاب کنید چه پروژه‌ای را انجام دهید و یا حتی با چه کسی کار کنید، بسیار وسوسه انگیز و جذاب به نظر می رسد)، اما با همه ی این اوصاف، فریلنسینگ به مهارت تجاری بالایی نیز نیاز دارد.

میزان بیکاری و فراغت، مدیریت فروش کاره‌های خود و سفارش‌های در حال انجام و تعداد آن‌ها را باید همیشه در نظر داشته باشید تا بتوانید سفارشات در زمان مناسب تحویل دهید و سفارش بعدی را در کمترین زمان تایید و شروع کنید.

مذاکره کننده ی خوبی باشید

بعضی اوقات لازم است فریلنسر‌ها برای رسیدن به نرخ دریافتی مناسب، با مشتری در پیام خصوصی مذاکره کنند و سپس پروژه‌ای اختصاصی ایجاد کنند. فریلنسر‌های با تجربه معمولا حد و حدودی برای حقوق خود دارند، اما اگر به تازگی وارد دنیای فریلنسینگ شده‌اید، سعی کنید به خوبی با مشتریان خود وارد مذاکره شوید، مخصوصا با آن دسته از مشتریانی که می خواهند بر سر مقادیر جزئی شما را در مضیقه قرار دهند. همیشه با مشتری به خوبی و نرمی گفتگو کنید و تصویر خوبی از خود در ذهن او ایجاد نمایید.

در آخر اگر هنوز هم راجع به قیمت به نتیجه‌ی قطعی نرسیده اید، می‌توانید از سایر فریلنسر‌های پر فروش در زیر دسته ی خود مشورت بگیرید و یا باید‌ها و نباید‌های قیمت گذاری را مطالعه نمایید.

خلاق باشید

حتی اگر در زمینه‌های هنری مثل طراحی لوگو و یا ساخت انیمیشن فعالیت نمی‌کنید، باز هم باید خلاق باشید تا بتوانید تمایزی در کاره‌ی خود با کاره‌ی دیگر فریلنسر‌ها ایجاد نمایید. معمولا مشتریان بزرگ و ثابت قبلا با فریلنسر‌های مشابه شما کار کرده اند، پس با ایجاد تمایز می‌توانید نظر این مشتریان را نیز به خود جلب کنید.

راه‌هایی را بیابید که باعث شود کاره‌ی شما نوآورانه به نظر برسد و از سایر کاره‌هایی که مشتری می‌بیند، کاملا متفاوت باشد و بتواند او را جذب کند.

وفق پذیر باشید

شرایط و مذاکرات هیچ ۲ فریلنسری شبیه به یکدیگر نیست. همین طور، هر مشتری نیز یک سری نیاز و انتظارات منحصر به فرد خود را دارد.  فریلنسر خوب سعی می‌کند خود را با انتظارات هر مشتری وفق دهد و سعی می‌کند به بهترین شکل انتظارات مشتری را برآورده کند.

فراموش نکنیم، مواردی نیز از قبیل پاسخگویی سریع، تکمیل به موقع سفارش و تحویل سفارشی با کیفیت جزو انتظارات همیشگی مشتریان می باشد.

مقاوم باشید

فریلنسر بودن همیشه با انتظاری برای مشتری بعد همراه است. دریافتی و حقوق فریلنسر‌ها نظم خاصی ندارد. از این رو خیلی‌ها معتقدند فریلنسر‌ها همیشه باید مقداری پس انداز برای دشواری‌های اجتناب ناپذیر خود داشته باشند. در فریلنسینگ شما هیچ وقت نمی‌توانید به طور دقیق پیش بینی کنید که چه زمانی در رفاه و چه زمانی در تنگنا مالی خواهید بود. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم که بلافاصله بعد از تحویل سفارش یک مشتری به دنبال تایید سفارش دیگری باشید.

موفقیت شما در فریلنسینگ در گرو مقاومت شما در زمان نبود مشتری و جذب هر چه سریع‌تر مشتری بعدی و تایید و تحویل سفارش او می‌باشد.

منظم باشید

با وجود اینکه انعطاف کاری در فریلنسینگ بسیار بالا می باشد و یکی از بزرگترین مزایا فریلنسینگ نیز به حساب می آید ولی باز هم فریلنسر‌ها باید در تحویل به موقع سفارش مشتری بسیار منظم و حساب شده عمل کنند. در سفارش‌های خود، زمان را به خوبی مدیریت کنید و مشکلات و موانع را به سرعت حل کنید تا بتوانید سفارش قبل از موعد تحویل ارائه دهید و نظم و حرفه‌ای بودن خود را به مشتری نشان دهید، البته با تحویل سفارش قبل از موعد تحویل از جایزه‌ی خوش حسابی نیز بهره مند خواهید شد.

شبکه ی خود را بشناسید

ارتباطات جزو جدایی ناپذیری از جستجوی شغل می باشد، به خصوص برای فریلنسر‌ها که باید بیشتر به دنبال مشتری و کار بگردند. گسترده کردن ارتباطات خود از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تاثیر زیادی بر فروش کاره‌ی شما بگذارد. علاوه بر این‌ها می‌توانید در جمع‌های دوستانه و حتی کاری به فریلنسر بودن خود اشاره کنید ،از هوش اجتماعی خود نهایت استفاده را ببرید. با این کار می‌توانید پروژه‌هایی حتی بیرون از سایت را برای پرداختی امن و مطمئن به میزکار مجازی ایرانیان بیاورید تا فروش کاره‌ی خود را بالا ببرید و مشتری‌های بیشتری جذب کنید. اطرافیان و دوستان شما می‌توانند به خوبی با بازاریابی مشارکتی هم فروش پروزه های شما را بالا ببرند و هم خود درآمدی کسب کنند.

اگرفریلنسینگ را خود انتخاب کرده اید و یا خروج از شغل قبلی باعث شده به فریلنسینگ روی بیاورید، در ذهن داشته باشید، فریلنسینگ راهی قابل احترام برای کسب درآمد می‌باشد. در واقع فریلنسینگ فرصت‌های بیشتری به شما می‌دهد تا خود را به مشتری‌ها و شرکت‌های جدید نشان دهید و قطعا به مهارت‌ها و تجربه‌های شما اضافه خواهد کرد. این تجربه‌ها می‌توانند نقطه ای مثبت در رزومه شما باشد.

علاوه بر این‌ها، فریلنسینگ می‌تواند فرصتی مناسب برای پیشرفت در زندگی شما باشد. به همین دلیل است که باید فریلنسینگ را پلی به زندگی کاری بهتر بدانید. در کنار همه ی این موارد، مسیر و هدف کاری فریلنسینگ را بشناسید و بینش مثبتی به کار خود داشته باشید و خواهید دید که چطور سفارش‌ها در انتظار تایید شما خواهند بود.

باید‌ها و نباید‌های فریلنسینگ

باید‌ها:

 • در مورد قیمت و موعد تحویل در پروژه‌های اختصاصی با مشتری مذاکره کنید.
 • ارتباطات، ارتباطات، ارتباطات . ارتباطات قوی می‌توانند پایه ی جذب مشتریان بزرگ باشند.
 • رزومه و پروفایلی از خود به جای بگذارید که به آن افتخار کنید.
 • تمامی اسناد و گزارشات تکمیل پروژه خود را نگه دارید.
 • در مورد مشتریان خود قبل از تایید پروژه تحقیق کنید، معمولا اطلاعات کافی در پروفایل آن‌ها موجود است.

نباید‌ها:

 • پذیرفتن هر سفارشی. انجام دادن سفارشی که بر خلاف میل شما باشد، می‌تواند فرصت انجام سفارش باب میل شما را از شما بگیرد.
 • با مشتری‌ها برخورد بدی داشته باشید. به نظر می رسد مشتریان همه به هم متصل هستند، با برخورد نا مناسب با یکی از آن‌ها، بقیه را نیز از دست می‌دهید.
 • بشینید و منتظر سفارش باشید. با هوش اجتماعی خود، مهارت و کاره‌ی خود را به همگان نشان دهید
 • سایت را دور بزنید. پیروی از قوانین سایت، حس امنیتی به مراتب بیشتر به شما خواهد داد. در میزکار مجازی ایرانیان هیچ وقت حق شما ضایع نخواهد شد.
 • نظر بد مشتری‌ها را جلب کنید. به یاد داشته باشید که مشتریان همه به هم متصل هستند.

موارد مرتبط

 • برنامه ریزی و کارهایی که می توانید در سال ۱۳۹۹ انجام دهید!!

  برنامه ریزی و کارهایی که می توانید در سال ۱۳۹۹ انجام دهید!!

  یکی از اقداماتی که معمولا اول هرسال انجام میدهیم یک برنامه ریزی سالانه است. امسال هم احتمالا برنامه هایی را ترتیب داده اید این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر برنامه شما هدف مند نباشد احتمال شکست در برنامه هایتان در پایان سال بسیار است.

  در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از کارهای قابل دسترس و ساده ای آشنا کنیم ، کارهایی که  عین سادگی می تواند تغییرات اساسی در زندگی شما ایجاد کند و شما را در ترتیب دادن یک برنامه هدفمند و درست کمک کند.

   

  claves marketing

   

 • مراحل تعیین قیمت برای فریلنسر‌ها

  مراحل تعیین قیمت برای فریلنسر‌ها

  تعیین قیمت یکی از چالش‌های اصلی فریلنسر‌ها به حساب می‌آید. اگر در تعیین قیمت خدمت ارائه شده‌ی خود به خوبی عمل کرده باشید، امکان موفق شدن شما بسیار بالا خواهد بود.

  به یاد داشته باشید که تعیین قیمت برای خدمات آنقدر‌ها هم آسان نیست، اگر قیمت مناسبی برای کاره‌ی خود در نظر نگیرید، قطعا پیامد‌های ناخوشایندی در انتظار شما خواهد بود. توجه داشته باشید یکی از مواردی که خریداران به بیشترین توجه را به آن دارند، قیمت کاره‌ی شما می‌باشد بنابراین شما نیز به عنوان فریلنسر باید توجه خاص و ویژه‌ای به آن داشته باشید. در گذشته به باید‌ها و نباید‌های قیمت گذاری خدمات برای فریلنسر‌ها اشاره کردیم، در اینجا قصد داریم ۵ مرحله‌ی قیمت گذاری که احتمالا برای فریلنسر‌ها  پیش می‌آید را با شما در میان بگذاریم:

  Price

   

   
 • بین فریلنسینگ و کارمندی ، کدام بهتر است؟

  بین فریلنسینگ و کارمندی ، کدام بهتر است؟

  پاسخ دادن به این سوال به هیچ عنوان ساده نیست. فریلنسینگ و کارمندی هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. انتخاب بهترین گزینه کاملا به شخصیت و نوع کاری که می‌خواهید انجام بدهید، بستگی دارد.

  بنابراین برای اینکه در تصمیم‌گیری به شما کمک کنیم، در ادامه جنبه‌های مختلف فریلنسینگ و کارمندی را با هم مقایسه می‌کنیم. همچنین اگر به تازگی کسب و کاری را به راه انداخته‌اید، این راهنما می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

  امروزه با رشد فریلنسینگ و داغ شدن مقایسه‌ی فریلنسینگ با یک کار ثابت، بسیاری نمی‌توانند تقاوت میان فریلنسینگ و کارمندی را به خوبی درک کنند. به همین خاطر، در ابتدا به تعریفی ساده از این ۲ می‌پردازیم. افرادی که به صورت کارمندی فعالیت می‌کنند، برای یک شرکت به طور تمام وقت و با داشتن قرارداد کار می‌کنند که به طور منظم نیز حقوق خود را دریافت می‌کنند، در شرایطی که در فریلنسینگ رابطه‌ی رئیس و مرئوسی وجود ندارد و فریلنسر‌ها می‌توانند در آن واحد برای چندین مشتری کار ‌کنند.

  freelancer karmand

   

 • مهارت های پرطرفدار در سال ۲۰۱۹ – بر اساس لینکدین

  با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی ماهیت شغل‌ها با سرعت زیادی در حال تغییر است. بر اساس تحقیقات لینکدین تا سال ۲۰۳۰ یک‌سوم نیروهای کار آمریکایی درنتیجه پیشرفت سریع تکنولوژی باید به‌صورت مداوم در حال یادگیری مهارت‌های جدید باشند یا شغل خود را از دست خواهند داد.

  زمانی که از یادگیری یک مهارت فنی جدید صحبت می‌کنیم، دشوار است که حدس بزنیم چه مهارت‌هایی در آینده در بازار شغلی باارزش‌تر خواهند بود. لینکدین صدها هزار شغل ارسال‌شده را بررسی کرده که مشخص کند کمپانی‌ها در سال ۲۰۱۹ به چه مهارت‌هایی نیاز بیشتری دارند. درنتیجه این تحقیقات مشخص شد که کارفرماها به دنبال کارمندانی هستند که مهارت‌های سخت و نرم را در کنار هم داشته باشند.

  multitasking freelancer clip art


   

  مهارتهای سخت (Hard Skills) و مهارت‌های نرم (Soft Skills) چیست؟

  مهارت‌های سخت، توانایی‌های قابل آموزش هستند، مهارت‌هایی هستند که کمیت آن‌ها به‌سادگی قابل سنجش است. معمولاً مهارت‌های سخت را در کلاس‌های درس، از طریق کتاب‌ها و سایر مواد آموزشی یا در حین کار در محل کار خود می‌آموزید.

  مثلاً: مدرک تحصیلی یا گواهینامه فنی، تسلط به زبان خارجی، سرعت تایپ، برنامه‌نویسی کامپیوتر و غیره.

  از سوی دیگر مهارت‌های نرم، مهارت‌های ذهنی هستند که ارزیابی کمیت آن‌ها بسیار دشوارتر از مهارت‌های سخت است. از مهارت‌های نرم با عنوان «مهارت‌های انسانی» یا «مهارت‌های بین فردی» نیز یاد می‌شود و مهارت‌هایی هستند که به نحوه ارتباط و تعامل شما با سایر افراد مرتبط هستند.

  مثلاً: ارتباطات، انعطاف‌پذیری، مذاکره، کار تیمی، فن بیان، رهبری، انگیزه، شکیبایی، توانایی حل مسئله، مدیریت زمان و اخلاق کاری.

  کسانی که امسال به دنبال رشد مجموعه مهارت‌های خود هستند، از این اطلاعات می‌توانند به‌عنوان یک نقطه شروع استفاده کنند.

  این‌ها مهارت‌هایی هستند که ازنظر مدیر شما و مدیرِ مدیر شما باارزش‌ترین مهارت‌ها هستند اما پیدا کردن متقاضیان کار با این مهارت‌ها سخت است – این مهارت‌ها به شما کمک می‌کند که خدمات بهتری را به مشتری‌ها، کاربران و … ارائه دهید.

  مهارت‌های نرمی  که بیشترین درخواست برای آن‌ها وجود دارد

  بر اساس آمار و اطلاعات لینکدین، ۵۷% از مدیران ارشد باور دارند که مهارت‌های نرم (Soft Skills) اهمیت بیشتری از مهارت‌های سخت (Hard Skills) دارند. کدام مهارت‌های نرم  هستند و چرا؟

  خلاق بودن 

  سازمان‌ها بیش از هر مهارتی کارمندان خلّاقی نیاز دارند که می‌توانند پاسخ‌هایی برای سؤالات و مشکلاتی که در آینده ممکنه است ایجاد شود و شرکت را تحت تأثیر قرار دهد، پیدا کنند.

  توانایی متقاعد کردن

  کلید داشتن یک محصول عالی این است که مخاطبان باور کنند که این محصول عالی است؛ بنابراین برای موفقیت نیاز داریم کارمندانی داشته باشیم که در ایجاد این حس در کاربر/مشتری به ما کمک کنند.

  همکاری مؤثر داشتن 

  هرچه پروژه بیشتر رشد می‌کند و پیچیده‌تر می‌شود، همکاری مؤثر و توانایی برقراری ارتباط با همکاران اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ بنابراین توانایی همکاری یک مهارت ضروری در دنیای امروز است.

  سازگار بودن 

  با پیشرفت سریع تکنولوژی، روزانه تغییرات زیادی در ابزارها و مهارت‌های موردنیاز ایجاد می‌شود؛ بنابراین داشتن ذهنی سازگار برای هدایت دنیای همیشه در حال تغییر امروز یک ابزار ضروری است.

  داشتن مدیریت زمان 

  در دنیای پرمشغله امروز، داشتن مهارت مدیریت زمان، به موفقیت شما در مسیر شغلی کمک زیادی خواهد کرد.

  مهارت‌های سختی  که بیشترین درخواست برای آن‌ها وجود دارد

  لیست زیر پرطرفدارترین مهارت‌های فنی انتخاب شده از طرف کارفرماها  هستند که پیشنهاد می شود با دوره‌های آموزشی پیشنهادی برای یادگیری آن‌ها اقدام کنید.

  روزانه نیاز به افراد متخصص و مسلط به استفاده و کار کردن با این تکنولوژی ها و توسعه‌دهنده آن‌ها بیشتر از قبل احساس می‌شود؛ بنابراین برای اینکه در طول دوره کاری خود بتوانید رشد و پیشرفت داشته باشید، نیاز است که خود را با تغییرات هماهنگ کنید و علم خود را به‌روز نگه‌دارید.

  1- تولید محتوای صوتی (Audio Production)

  محتوای صوتی را می‌توان از محتواهای محبوب در فضای الکترونیک دانست که از سال ۲۰۰۴ میلادی به بعد با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان و کاربران فضای وب همراه شده است. این محبوبیت تا جایی پیش رفته که امروزه فایل‌های صوتی به یکی از اثرگذارترین و محبوب‌ترین محتواهای تولیدی در شبکه‌های مجازی به شمار می‌روند. با کمک فایل‌های صوتی می‌توان مفهوم را زود و به‌صورت جذاب به گوش مخاطبان رساند؛ بنابراین این روزها درخواست زیادی برای استخدام افرادی که توانایی ساخت فایل‌های صوتی باکیفیت و حرفه‌ای رادارند وجود دارد.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش ساخت پادکست – چه‌طور صدا ضبط کنیم، ویرایش صدا برای همه با  Audition، آموزش ویرایش فایل های صوتی با Adobe Audition

  Recommended Courses: Digital Audio Foundations, Audio Recording Techniques, Tips & Tricks for Modern Producers

  2- ترجمه (Translation)

  ترجمه متون عمومی و تخصصی شغل جدیدی نیست و همه ما اطلاعاتی درباره نحوه کار مترجم‌ها داریم. موضوع جالب‌توجه این است که باوجود گسترش و بهبود نرم‌افزارهای مترجم و … هنوز هم ترجمه یکی از مشاغلی است که درخواست زیادی برای آن از طرف کارفرماها وجود دارد.

  3-مدیریت فروش (Sales Management)

  مدیریت فروش به اداره‌ی فروش محصولات تولیدی شرکت اطلاق می‌شود و شامل برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل برنامه‌های فروش و همچنین استخدام، آموزش، انگیزش و ارزیابی فروشنده‌هاست. در کسب‌وکار کوچک، ممکن است همه‌ی این عملکردهای گوناگون را صاحب کسب‌وکار یا مدیر فروش به‌تنهایی انجام بدهد. نقش بنیادی مدیریت فروش، توسعه و اداره‌ی برنامه‌ی فروشی است که سازمان را به سمت اهداف پیش ببرد. مدیر فروش در کسب‌وکارهای کوچک احتمالاً باید درباره‌ی مسائل مختلفی تصمیم بگیرد؛ مثلاً تعداد فروشنده‌هایی که باید به کار گرفته شوند، بهترین شیوه‌ی انتخاب و آموزش آن‌ها، نوع پاداش و مشوقی که برای انگیزه دادن به آن‌ها باید استفاده شود، عملیات فروش چگونه باید برای بیشترین ارتباط با مشتریان شکل بگیرد و … 

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: فروشندگی حرفه ای و موثر، طراحی ارتباطات و فروش در مارکتینگ،مذاکره فروش موفق بر پایه نورومارکتینگ

  Recommended Courses: Sales Coaching, Sales Management Foundations, Sales: Data-Driven Sales Management

  4- ساخت ویدیو (Video Production)

  کلیه مهارت‌های مربوط به ساخت و ویرایش ویدیو و محتوای ویدیویی مورد استقبال کارفرماها قرار دارد.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش ضروریات افتر افکت، آموزش پریمیر سی سی ۲۰۱۵ از مبتدی تا پیشرفته، آموزش ضبط صفحه دسکتاپ و تدوین فیلم با نرم افزار کمتازیا (Camtasia Studio)

  Recommended Courses: Foundations of Video: The Art of Editing, Video Foundations: Cameras and Shooting, Web Video for Business: Creating a Web Series

  5- توسعه نرم‌افزار موبایل (Mobile Application Development)

  توسعه برنامه موبایل یک اصطلاح است که برای نشان دادن عمل یا فرآیندی که توسط آن، نرم‌افزار کاربردی برای دستگاه‌های همراه مانند دستیاران دیجیتال شخصی، دستیاران دیجیتال سازمانی یا تلفن‌های همراه توسعه داده‌شده است. این برنامه‌ها ممکن است حین ساختن سیستم‌عامل‌ها به‌صورت از پیش نصب‌شده روی موبایل‌ها قرار بگیرند یا توسط کاربر به سیستم منتقل و اجرا شوند. این برنامه‌ها ممکن است برای دستگاه‌های مختلفی با سکوهای متفاوتی نوشته و اجرا شوند یا از امکانات وب بر روی پروتکل اچ‌تی‌تی‌پی، استفاده نموده و اجرا شوند.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش برنامه نویسی اندروید (Android)، آموزش توسعه وب با زبان برنامه نویسی Go (رایگان)، آموزش مقدماتی فریمورک React Native برای طراحی نرم افزارهای اندروید و iOS با زبان جاوااسکریپت

  English: React Native Essential Training, iOS 12 Development Essential Training: 1 Fundamental, UI, and Architecture, iOS 12 Development Essential Training: 2 Web Content, Views, and Distribution

  6- طراحی تجربه کاربری (UX Design)

  تجربه کاربری (User Experience) شامل رفتار، حالت و احساسات کاربر در مورداستفاده از یک محصول و یا سیستم خاص گفته می‌شود. تجربه کاربر شامل جنبه‌های عملی، تجربی، مؤثر، معنی‌دار و جنبه‌های باارزش اثر متقابل انسان و کامپیوتر و محصول است که شامل درک کاربر از جنبه‌های مختلف سیستم شامل کاربرد، سادگی در استفاده و بهره‌وری می‌باشد. بر اساس تعریف ISO عنوان user experience شامل کلیه عواطف، اعتقادات، مزیت‌ها، پاسخ‌های فیزیکی و روانی، رفتارها و اجراها قبل از زمان استفاده، در زمان استفاده و بعدازآن اطلاق می‌گردد.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: دوره آموزش جامع و تخصصی طراحی تجربه کاربری (UX Design)، در این لینک تعداد زیادی دوره در مورد موضوعات مرتبط با UX جمع آوری شده است

  English: UX Foundations: Multidevice Design, UX Design: 01 Overview, UX Research for Agile Teams

  7-مدیریت نیروی انسانی (Resource Management)

  مدیریت نیروی انسانی که ترجمه تحت لفظی آن “مدیریت مردم” است، به‌نوعی همان سمت مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management) است با این تفاوت که رویکرد آن به نیروی انسانی متفاوت است و به‌جای نگاه کردن به نیروی انسانی به‌عنوان یک منبع (چیزی که برای رسیدن به هدف از آن استفاده می‌شود) به آن‌ها به‌عنوان افرادی که رشد سازمان و رسیدن به هدف از طریق رشد آن‌ها امکان‌پذیر خواهد بود نگاه می‌شود؛ بنابراین در این شاخه از مدیریت انسانی تمرکز بر روی رشد شخصیتی و کاری کارمندان و بهبود مهارت‌های تیمی و … و درنتیجه آن رشد و رسیدن به اهداف سازمان است.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: ایجاد انگیزه و تعهد در کارمندان، مدیریت تعارضات سازمانی، راه و رسم مربیگری

  English: Motivating and Engaging Employees, Managing Team Conflict, Leading with Purpose

  8-استدلال تحلیلی (Analytical Reasoning)

  استدلال تحلیلی (Analytical Reasoning) به توانایی نگاه کردن به اطلاعات از ماهیت کمی و کیفی آن و تشخیص الگوهای موجود درون اطلاعات، گفته می‌شود. نمونه‌ای از مسائلی که برای حل آن‌ها نیاز است که استعداد تحلیلی داشته باشیم: درک ساختار اصلی مجموعه‌ای از روابط؛ شناخت معادلات منطقی معادله؛ و تعیین درستی یا نادرستی یک مسئله با توجه به یکسری حقایق و قوانین بیان‌شده است.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  English: Making Decisions, Decision Making Strategies, Executive Decision Making

  9- هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)

  هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود. به‌عبارت‌دیگر هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی ازجمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آن‌ها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسائل را داشته باشند. بیشتر نوشته‌ها و مقاله‌های مربوط به هوش مصنوعی، آن را به‌عنوان (دانش شناخت و طراحی عامل‌های هوشمند) تعریف کرده‌اند.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش هوش مصنوعی، آموزش هوش مصنوعی – تکمیلی

  English: Artificial Intelligence Foundations: Neural Networks,Artificial Intelligence Foundations: Machine Learning, Machine Learning and AI Foundations: Classification Modeling

  10-رایانش ابری (Cloud Computing)

  رایانش ابری به ارائه‌ی آنلاین و لحظه‌ای منابعی مانند دیسک، شبکه، رم و پردازنده یا سرویس‌هایی مانند دیتابیس به‌تناسب نیاز مشتری گفته می‌شود.

  در رایانش ابری (Cloud Computing)، کاربران بی‌نیاز از تأمین و نگهداشت سخت‌افزار یا کانفیگ سرویس، از ابتدا می‌توانند در هرلحظه منابع و سرویس دلخواه خود را درخواست و از آن استفاده کنند.

  امروزه، کسب‌وکارهای گوناگونی مانند وب‌سایت‌های بزرگ اینترنتی و اپلیکیشن‌های موبایل به دلیل مزایای بی‌شمار سرویس‌های ابری به این پلتفرم مهاجرت کرده‌اند.

  دوره‌های آموزشی پیشنهادشده:

  فارسی: آموزش سرویس های Cloud Computing (رایگان)، آموزش رایانش ابری Cloud Computing (رایگان)

  English: Learning Cloud Computing: Networking, Learning Amazon Web Services (AWS) for Developers, AWS for Architects: Advanced Security

  نتیجه‌گیری:

  بر اساس اطلاعات لینکدین، در لیست شغل‌هایی که در سال ۲۰۱۹ بیشترین تقاضا برای آن‌ها وجود دارد، رایانش ابری پر متقاضی‌ترین و در مرحله بعدازآن هوش مصنوعی قرار دارد.

  بر اساس صحبت‌های پاول پترون، سردبیر LinkedIn Learning، این لیست تغییراتی در تمایلات شرکت‌ها برای استخدام نیرو را نشان می‌دهد و این مهارت‌های بسیار فنی، منعکس‌کننده دنیای ماست هرروز بیش‌ازپیش به سمت تکنولوژی محور شدن گام برمی‌دارد.

  منطقی به نظر می‌رسد که کارفرماها اشتیاق زیادی به استخدام کارمندان با مهارت‌های فنی بالا در صنایع رو به رشد مانند هوش مصنوعی دارند، اما تعداد زیادی از سایر شغل‌هایی که در لیست پر تقاضاترین مشاغل دیده می‌شود برخلاف تصور ما ارتباط زیادی با تکنولوژی ندارند. روزنامه‌نگاری در لیست “پرطرفدارترین مشاغل در سال ۲۰۱۹ ” در رتبه ۱۷ قرار دارد و این خلاف تصور همه مبنی بر اینکه صنایعی مثل روزنامه‌نگاری و انتشارات در حال نابودیست، است.

  حتی اگر در حال حاضر کارهای خلاقانه انجام می‌دهید، در آینده شغل شما در حوزه دیجیتال و با ادغام آن با تکنولوژی، انجام خواهد شد. به‌عنوان‌مثال در کنار بازاریابی سنتی که سال‌هاست در حال انجام است بازاریابی دیجیتال (digital marketing) ایجادشده است.

  زمانی که نیاز به یک شغل کاهش پیدا می‌کند، شغل‌های دیگری که نیاز به مهارت‌های تقریباً مشابه دارند رشد می‌کند و می‌توانند از تخصص‌های آن شغل ازدست‌رفته استفاده کنند. به‌عنوان‌مثال روزنامه‌نگاری به شیوه سنتی کم‌کم در حال نابودی است اما تیم‌های بازاریابی و محتوا علاقه‌مند به جذب نیروهایی با توانایی داستان‌سرایی هستند، بنابراین روزنامه‌نگارها می‌توانند گزینه مناسبی برای این مشاغل باشند.

  با هر تغییر در تکنولوژی، مشاغل تغییر پیدا می‌کنند. در آینده موقعیت شغلی برای همه ما وجود خواهد داشت، اگر هر فرد این تغییرات را تشخیص دهد و ببینید که کاری که در حال حاضر در حال انجام آن است، در آینده در چه صنعت و با چه مهارت‌هایی قابل انجام خواهد بود.

   برای موفق بودن، تک‌تک ما باید مهارت‌های جدید یاد بگیریم – نه یک‌بار بلکه در کل طول دوره شغلی خود         Melinda Gates

   

 • با تغییرات نیروی کار در نسل جدید آشنا شوید ۲۰۱۸

  طی دهه های اخیر، تکنولوژی تغییرات بسیار زیادی را در زندگی روزمره ی ما ایجاد کرده است. تکنولوژی؛ کار کردن، معاشرت و حتی خرید های روزانه ی ما را کاملا تغییر داده است. از آنجایی که نسل جدید بوجود آورنده این تغییرات هستند، بنابراین بزرگترین بهره برداران آن هم به حساب می آیند. به خاطر افزایش ارتباط و ورود تلفن های هوشمند، تبلت ها و شبکه های اجتماعی در رسانه ها، محیط های کاری نیز در خلال این تحول عظیم، به همان اندازه دگرگون شده است.

   طرفداران نسل تکنولوژی بسیار بی تاب هستند و می خواهند تجربیات زیادی را کسب کنند. اشتغال به یک کار، حضور در یک محیط کاری ثابت، اشتغال در یک زمینه ی کاری و یا کار کردن در یک شرکت، آن ها را خسته می کند. بسیاری از این کارکنان کار کردن در محلی خارج از شرکت را انتخاب می کنند، بنابراین کار کردن از راه دور و یا انجام فعالیت های کامپیوتری خارج از محیط اداری طرفداران زیادی دارد. برخی شرکت ها حتی معتقدند که کارکنانی که خارج از محیط اداری مشغول فعالیت هستند، کارآمدتر از کارکنان ثابت اداره می باشند. قبل از دوره ی رکود سال ۲۰۰۸، وقتی بسیاری از شرکت ها کارکنان خود را تعلیق کردند، اشتغال کامپیوتری به عنوان بهترین گزینه جایگزین شد. اشتغال کامپیوتری به افراد اجازه می دهد تا هر جا که می خواهند حضور داشته باشند و با این شرایط طبق برنامه ی خودشان کار کرده و وظایف کاری خود را انجام دهند.

   

  دسترسی به رسانه های اجتماعی در اداره مفید است ؟

  برخلاف باور عوام، وب گردی در اداره و دسترسی به رسانه های اجتماعی به طور قابل توجهی روند بازدهی را افزایش داده است. نسل وابسته به تکنولوژی، به خاطر ظهور و راحتی استفاده از تکنولوژی جدید، قادر به انجام چند کار به طور همزمان حتی بهتر از نسل قبل بوده اند. معیارهای بالای زندگی، بسیاری از افراد جوان را برای کسب درآمد بیشتر و کار هوشمندانه تشویق کرده است.

  با پیدایش اینترنت، راه های جدیدتری برای شروع کارها پدید آمد. نسل جدید علاوه بر کارهای روزانه ی خود، برای تفریحات مختلف نیز از تکنولوژی استفاده می کنند. بیشتر افراد این نسل خودشان را برای مدتی طولانی در کار مشغول نمی کنند و در کنار کار، به تفریح نیز می پردازند.